Reklama

Finał Szlachetnej Paczki w rejonie Sławatycze (film) (galeria)

W tym roku do zespołu wolontariuszy Szlachetnej Paczki dołączył Rejon Sławatycze, w którego skład wchodzą gminy Sławatycze, Kodeń i Tuczna. Sztab główny w tegoroczny weekend cudów znajdował się w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach. Towarzyszyliśmy wolontariuszom w ich pracy na rzecz potrzebujących.

W poprzednich latach Sławatycze dołączały się z pomocą do sąsiednich sztabów Szlachetnej Paczki, w tym roku natomiast gmina utworzyła własny sztab, do którego przynależą również gminy Kodeń i Tuczna. – W tym roku pomagamy dziewiętnastu rodzinom. To o sześć rodzin więcej, niż było w tamtym roku. Mamy dużo ciekawych, przydatnych prezentów. Przyłączyło się wielu wolontariuszy i ludzi dobrej woli, którzy wspierają akcję. Zarówno gminne instytucje, jak i osoby prywatne, które z wielkim sercem i poświęceniem wsparły przewożenie paczek, ale też złożyły datki w formie rzeczowej i finansowej – wyjaśnia wójt Gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal.

Liderem rejonu Sławatycze została w tym roku Gabriela Kowal, z którą łącznie współpracowało 13 wolontariuszy. – Działamy prężnie od trzech dni. Przystrajaliśmy ten magazyn i przyjmowaliśmy darczyńców, którzy przywozili paczki. Było ich wielu, a przyjeżdżając tutaj wyrażali zadowolenie i zapewniali, że nasz rejon będą wpierać ponownie – wyjaśnia. – W Sławatyczach jesteśmy pierwszy raz. Udało nam się to wywalczyć, podjęłyśmy wyzwanie i starałyśmy się podnieść wysoko poprzeczkę, by rejon utrzymał się na kolejne lata – dodaje jedna z wolontariuszek Małgorzata Walczuk.

Obdarowane rodziny zamieszkują obszar gmin Sławatycze, Tuczna i Kodeń. Paczki dla jednej z nich przygotowali żołnierze Wojska Polskiego stacjonującego przy granicy kraju. Wśród podarunków najczęściej pojawiały się środki czystości i żywność, również artykuły pierwszej potrzeby. O siły i dobre samopoczucie wolontariuszy zadbali, dostarczając smaczne posiłki, przedstawiciele Domu Pielgrzyma w Kodniu i Spółdzielni Wspólna Chata w Tucznej.

Wójt Arkadiusz Misztal, w imieniu włodarzy sąsiednich gmin, które objął rejon sławatyckiej Szlachetnej Paczki, złożył podziękowania tym, którzy włączyli się w przygotowania sztabu. – Dziękuję wolontariuszom i wolontariuszkom za zorganizowanie tej akcji, strażakom za pomoc w rozwiezieniu paczek, przedstawicielom Wojska Polskiego za pomoc i chęć wsparcia mieszkańców. Mam nadzieję, że ogrom tej pracy opłaci się według powiedzenia, że dobro powraca. Życzymy sobie, by w każdym roku było coraz mniej osób potrzebujących pomocy. 

 

materiał: Radio Biper Gmina Sławatycze
zdjęcia: Małgorzata Mieńko/Bolesław Szulej, GOK Sławatycze
opracowanie: Anna Ostapiuk
film: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama