Reklama

Sławacinek Stary: Uczą się od mistrzów (galeria)

Dnia 2 grudnia 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Sławacinku Starym odbyło się uroczyste spotkanie z cyklu „Uczymy się od Mistrzów”. Ideą szkolnego wydarzenia było przybliżenie uczniom pracy służb mundurowych na granicy polsko-białoruskiej w czasie obecnego kryzysu migracyjnego. Zaproszenie przyjął i zaszczycił nas swoją obecnością tata naszej uczennicy Pan Paweł Sawczuk - podporucznik 23 Batalionu Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej. Gościa przywitał dyrektor szkoły Pan Stanisław Szewczyk, otwierając tym samym nasze spotkanie.

Wyrazem wsparcia i uznania dla służb mundurowych strzegących polskich granic był piękny montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy III przygotowany pod kierunkiem Pani Ewy Nitek. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem zaśpiewali pieśni „My, Pierwsza Brygada” i „Szara Piechota” oraz recytowali wiersze patriotyczne. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca służb mundurowych na granicy oraz jak sobie radzą żołnierze w trudnych warunkach. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się przyniesione przez Gościa rekwizyty.

Uczniowie zobaczyli, jak wygląda ekwipunek żołnierza. Mieli okazję nałożyć hełm żołnierski, kamizelkę kuloodporną i skosztować żołnierskiego prowiantu. Gestem solidarności dla wszystkich, którzy bronią polskiej granicy, było wykonanie przez uczniów naszej szkoły kartek z wyrazami symbolicznego wsparcia, wdzięczności i podziękowania za pełnioną służbę. Tak przygotowane prace plastyczne zostały przekazane na ręce naszego Gościa.

Uroczystość zakończyła się wpisem do księgi pamiątkowej „Uczymy się od Mistrzów” i serią pamiątkowych zdjęć. Wrażenia ze spotkania na długo pozostaną w pamięci uczniów.

 

materiał: Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Sławacinku Starym
tekst i zdjęcia: Beata Lipka / Ewa Nitek
opracowanie:  Gwalbert Krzewicki

 

Galeria:

Autor zdjęć:
Beata Lipka / Ewa Nitek

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama