Reklama

Powiatówka z Witulina do Leśnej Podlaskiej oficjalnie oddana kierowcom (film) (galeria)

3 grudnia odbyło się oficjalnie otwarcie wyremontowanego odcinka drogi powiatowej Witulin - Leśna Podlaska. inwestycja była realizowana przez Gminę Leśna Podlaska we współpracy z powiatem bialskim. Wykonawcą była bialska firma TRE-DROM.

Symboliczne otwarcie bardzo istotnego odcinka drogi łączącej Leśną Podlaską z Białą Podlaską miało miejsce 3 grudnia. Droga łączy również dwa powiaty: bialski i łosicki, dwa miasta powiatowe: Białą Podlaską i Łosice oraz dwa województwa: lubelskie i mazowieckie. Jej nowa nawierzchnia powstała dzięki projektowi „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1022L Cicibór-Leśna Podlaska-gr. woj. (Kornica) w m. Witulin”. – Był to odcinek bardzo trudny technicznie, ponieważ wiedzie przez Rezerwat Chmielinne. Usytuowana była w trudnym terenie, na balach dębowych i na bruku, ale teraz jest dużym ułatwieniem dla mieszkańców. Projekt realizowany był we współpracy z Powiatem Bialskim, finansowany z budżetu państwa w 50%, natomiast po 25% z budżetu Gminy Leśna Podlaska i Powiatu – wyjaśnia wójt Gminy Leśna Podlaska Paweł Kazimierski. – Nareszcie mamy zrobiony odcinek, który był najtrudniejszy. Został wykonany w znakomitej technologii. To nie tylko nowy dywanik, droga została poszerzona, są nowe przepusty. Droga jest efektem dobrej współpracy, a mówiliśmy wszyscy jednym głosem. Potrzeb jest jeszcze bardzo dużo, choć robi się wiele. Nigdy wcześniej nie budowało się tyle dróg, a to dzięki dofinansowaniom. Ta droga to radość nie tylko dla mieszkańców, ale i pielgrzymów, których przybywa tu rocznie sto tysięcy – zauważa radny Powiatu Bialskiego Marian Tomkowicz

Dofinansowanie projektu pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1.383.507 zł przy całkowitej wartości projektu 2.814.065,34 zł. 

Jak wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Krystyna Beń, wyremontowany odcinek drogi ma długość 2,2 km i został poszerzony do 6 m. W ramach prac wykonano wzmocnienie konstrukcji, poprawiono odwodnienie, wymieniono przepusty i wykonano oznakowanie poziome. Poprawiono widoczność na zakrętach, zostały wycięte krzaki. – Cieszymy się, że ten odcinek może służyć mieszkańcom i przyjezdnym. Oby bezpiecznie się po nim jeździło – życzy dyrektor Krystyna Beń. – Był to ciekawy odcinek, ponieważ posiadał wszystkie cechy geometryczne, czyli łuki, przechyłki, rampy i krzywe przejściowe, dodatkowo łuki były w kategorii łuków odwrotnych, blisko siebie położonych, co było dodatkową trudnością – wyjaśnia Wiesław Harasimiuk z TRE-DROM Sp. z o. o. – Projekt był ciekawy, z zastosowaniem nowych technologii, wszystkie połączenia były wykonane za pomocą siatek. Wykonaliśmy trzy przepusty pod korpusem drogi. 

Przed Gminą Leśna Podlaska jeszcze kilka inwestycji, które poprawią komfort użytkowania dróg przez jej mieszkańców. – Liczymy na kontynuację inwestycji, tak aby doprowadzać drogi do Leśnej Podlaskiej w każdej jej części, a wjazdów jest siedem. Jest co robić – podsumowuje wójt Kazimierski.

 

materiał: Radio Biper Gmina Leśna Podlaska
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama