Reklama

Tuczna: I Powiatowy Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej (film) (galeria)

5 grudnia na hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tucznej odbył się "Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej", na który zaprosili Starosta Bialski, Wójt Gminy Tuczna i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tucznej.

Od października 2021 r. w Tucznej rozpoczął funkcjonowanie Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, na którego czele stanęła dyrektor Alina Lipka. – Zastanawialiśmy się nad imprezami, które mogłyby zainaugurować jego działalność. Jeśli chodzi o imprezy sportowe padło na turniej piłki siatkowej, ponieważ praktycznie nigdzie w okolicy takiego nie ma. Jest piłka nożna, tenis stołowy i ziemny, natomiast nie ma turnieju piłki siatkowej dla dorosłych. Na zewnętrz posiadamy oddany już do użytku kompleks boisk, również boisko do piłki siatkowej. Z mojej obserwacji wynikło, że dużo osób dorosłych gra w tę piłkę w okresie letnim, dlaczego więc nie stworzyć turnieju i podnieść go do rangi powiatu? – wyjaśnia dyrektor Alina Lipka. Gmina Tuczna znana jest już z turnieju piłki błotnej, który w ostatnim czasie nie odbywał się ze względu na ograniczenia epidemiczne. – Ze względu na to, że ta impreza nie mogła się odbyć w czerwcu, zostały nam przyznane środki, które trzeba wykorzystać. Stąd pomysł m.in. na piłkę siatkową. Zainteresowanie jest duże, więc myślimy o kontynuacji. 

W turnieju wzięło udział 9 drużyn:
– drużyny reprezentantów Gminy Tuczna
– drużyna młodzieżowa z Tucznej pod przewodnictwem Kamila Matysiaka
– Beti Team Bokinka Królewska
– Sławatycze
– OSP Chotyłów
– Sosnówka
– drużyna Grzegorza Rutko

Podczas turnieju Gminę Tuczna reprezentował przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Sokołowski. – Bardzo się cieszymy, że nasze obiekty żyją i integrują społeczność lokalną. Jesteśmy wdzięczni pani Alinie, że wpadła na pomysł rozgrywek, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie spodziewaliśmy się takiej sytuacji. Liczymy na to, ze latem rozgrywki będą kontynuowane na zewnątrz, może również w formie turnieju tenisa ziemnego – mówił Zbigniew Sokołowski.

Live na portalu społecznościowym Radia Biper – rozmowa z dyrektor GOK Aliną Lipką i przewodniczącym rady gminy Zbigniewem Sokołowskim:
I Powiatowy Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Gmina Tuczna
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Marusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama