Reklama

Biała Podlaska: Spotkanie Sztabu Kryzysowego w związku z obecną sytuacją epidemiczną

3 grudnia w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej odbyło się zebranie Sztabu Kryzysowego zwołanego przez prezydenta Michała Litwiniuka w związku z poważną sytuacją epidemiczną. 

Widoczny wzrost zachorowań na Covid-19 przekłada się na liczbę hospitalizowanych, w tym również w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Do tej pory rekord, to 230 osób pacjentów. Placówka z tego powodu zmuszona jest do ograniczania miejsc dla osób z innymi schorzeniami. Brak wolnych łóżek zmusza również załogi bialskich karetek do transportu chorych do odległych szpitali.

O nadmiarowej ilości zgonów w październiku i listopadzie br. (ponad 100) z powodu koronawirusa i chorób współistniejących poinformował z kolei Marcin Nowik, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W związku z trudną sytuacją Prezydent Michał Litwiniuk zaprosił wszystkie instytucje, których reprezentanci tworzą Sztab Kryzysowy, do wystosowania apelu do mieszkańców, zachęcającego do udziału w szczepieniach przeciw COVID-19. 

 

Źródło / zdjęcie: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama