Reklama

Sławatycze: Muzyczny Wieczór Wspomnień „Niezapomniani” (film) (galeria)

4 grudnia na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach odbył się Muzyczny wieczór wspomnień pod hasłem "Niezapomniani". Największe przeboje legendarnych artystów zaprezentowali miejscowi wokaliści Elżbieta Gruszkowska i Janusz Pruniewicz. Na koncert poświęcony pamięci nieżyjących już polskich piosenkarzy zaprosił Wójt Gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Kameralny koncert w Gminnym Centrum Kultury przyniósł publiczności wiele wrażeń i wspomnień. – W dzisiejszy wieczór usłyszymy największe przeboje niezapomnianych piosenkarzy: Ireny Jarockiej, Anny Jantar, Kory Jackowskiej, Zbigniewa Wodeckiego i Krzysztofa Krawczyka. Przeboje prezentują Elżbieta Gruszkowska i Janusz Pruniewicz. Życzę państwu przyjemnego odbioru i dużo muzycznych wrażeń – w klimat wydarzenia wprowadził jego uczestników dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach Bolesław Szulej

Ze sceny wybrzmiały m.in. „Jambolaja”, „Tyle słońca w całym mieście” i „Za wszystkie noce” Anny Jantar,  „Rysunek na szkle” i „Pamiętam Ciebie z tamtych lat” Krzysztofa Krawczyka oraz „Kawiarenki” Ireny Jarockiej. Powróciły wspomnienia dawnych lat i zabaw przy niezapomnianych dźwiękach znanych i kochanych piosenek.

Elżbieta Gruszkowska, której głosu miała okazję słuchać sławatycka publiczność, śpiewa odkąd była dzieckiem, należała do kilku zespołów muzycznych, sama również prowadzi zajęcia wokalne dla dzieci.

Janusza Pruniewicza od wielu lat usłyszeć można na licznych imprezach kulturalnych, społecznych, integracyjnych i patriotycznych, przez trzy lata był solistą Śląskiej Estrady we Wrocławiu oraz zdobywał nagrody w ogólnopolskich, wojewódzkich i powiatowych wydarzeniach artystycznych.

 

materiał: Radio Biper Gmina Sławatycze
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk/GOK Sławatycze
opracowanie: Anna Ostapiuk
film: Krzysztof Lewczuk / Małgorzata Lewczuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama