Reklama

Kryminałki: Kradzieże. Nietrzeźwi kierowcy. Oszuści i włamywacze

Bielany: 37 letnia kobieta za kierownicą. Uczestniczyła w zdarzeniu drogowym. Ma na koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. // Biała Podlaska: Mieszkanka straciła pieniądze z konta bankowego poprzez link generujący złośliwe oprogramowanie. Do zdarzenia doszło w momencie nawiązywania transakcji kupna sprzedaży. // Łózki: 31 letni nietrzeźwy kierowca. // Biała Podlaska: Włamanie do baraku. Kradzież elektronarzędzi, kluczy udarowych, paliwa. // Woroniec: 39 letni kierowca zatrzymany w ruchu drogowym. Sąd w Radzyniu Podlaskim cofnął mężczyźnie prawo jazdy. // Dereczanka: 53 letni nietrzeźwy kierowca. // Julków: Okradziony pasażer pociągu. Skradziono paszport. // Międzyrzec Podlaski: Skradziono pieniądze z konta bankowego. // Biała Podlaska: Mieszkanka najpierw poinformowana przez oszusta o włamaniu na konto bankowe. Potem instaluje złośliwe oprogramowanie podesłane przez nieznaną osobę. W rezultacie sprawcy przejmują dane konta bankowego i wypłacają z konta 7.500 zł.

28.11.2021r. BIELANY, 
Funkcjonariusze wykonując czynności na miejscu zdarzenia drogowego ustalili, że 37-letnia mieszkanka gm. Łomazy będąc w stanie nietrzeźwości: 3,00 promila alkoholu w organizmie kierowała samochodem osobowym m-ki Toyota pomimo orzeczonego zakazu wydanego przez sąd. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.

27.11.2021r. gm. Biała Podlaska 
Nieznany sprawca, doprowadził mieszkankę gm. Biała Podlaska do niekorzystnego rozporządzania mieniem w ten sposób, że działając pod pozorem chęci zakupu oferowanej przez pokrzywdzona odzieży skontaktował się z nią za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego, a następnie po uzyskaniu adresu e-mail przesłał jej wiadomość z linkiem przekierowującym na stronę udającą witrynę banku, za pośrednictwem której uzyskał login i hasło do rachunku bankowego pokrzywdzonej, z którego używając kodu BLIK wypłacił środki pieniężne w bliżej nieustalonym bankomacie. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

27.11.2021r. ŁÓZKI,
Funkcjonariusze zatrzymali kierującego samochodem osobowym m-ki Rover, 31-letniego mieszkańca gm. Drelów, który znajdował się w stanie nietrzeźwości: 0,98 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

26.11.2021r. gm. Biała Podlaska
Nieznany sprawca, dokonał kradzieży z włamaniem poprzez zerwanie kłódki zabezpieczającej drzwi wejściowe do baraku, znajdującego się na terenie firmy, następnie dokonał zaboru elektronarzędzi w postaci sprężarki, kluczy udarowych, oraz pozostawionych na zewnątrz budynku narzędzi, paliwa: ok. 100 litrów ON, ok. 100 litrów oleju hydraulicznego na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

26.11.2021r. WORONIEC
Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki Volvo, 39-letniego mieszkańca gm. Międzyrzec Podl., który posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wyd. przez Sąd Radzyń Podlaski. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.
  
29.11.2021r. DERECZANKA,
Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 53-letniego mieszkańca gm. Piszczac, który pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, kierował pojazdem m-ki AIXAM, będąc się w stanie nietrzeźwości: 2,7 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

03.03.2021r. JULKÓW, 
Nieznany sprawca, wykorzystując nieuwagę podróżującego pociągiem mieszkańca gm. Biała Podlaska, z bocznej kieszeni podręcznej torby podróżnej dokonał kradzieży paszportu, wydanego na dane osobowe pokrzywdzonego. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

05.11.2021r. MIĘDZYRZEC PODLASKI
Nieznany sprawca dokonał kradzieży pieniędzy z rachunku bankowego banku na szkodę mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

29.11.2021r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca podający się za pracownika doprowadził mieszkankę Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie jej w błąd co do włamania na jej rachunek bankowy, czym nakłonił ją do zainstalowania na telefonie programu do zdalnej obsługi urządzenia, przez który uzyskał zdalny dostęp do telefonu oraz rachunku bankowego pokrzywdzonej, z którego dokonał nieuprawnionej transakcji w kwocie 7.500 zł. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama