Reklama

Drelów: Polski Ład w Dołdze

Zagumienie w Dołdze to droga, którą Gmina Drelów planowała wykonać w tym roku z własnych środków budżetowych. Z racji objęcia budowy dofinansowaniem Polskiego Ładu inwestycja ma zostać zrealizowana w 2022 r.

Gmina Drelów pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład środki w kwocie 9,5 mln złotych na modernizację infrastruktury drogowej, która obejmie ulicę Nową w Drelowie oraz drogi na tzw. Zagumieniu w Dołdze, Zawerchach w Szóstce i w Kwasówce.

Ponad milion złotych z dofinansowania przeznaczono na budowę Zagumienia w Dołdze, tj. drogi gminnej nr 101468L o długości 978,80 m. – Nie sposób było się w tym roku zadłużać na kwotę miliona złotych wiedząc, że w następnym roku ta droga będzie budowana ze środków Polskiego Ładu. To byłaby zwyczajna niegospodarność – zauważył wójt Piotr Kazimierski przekazując podczas XVII Sesji Rady Gminy Drelów w dniu 26 listopada informacje na temat planowanych inwestycji drogowych. Zwrócił uwagę na ryzyko utraty dofinansowania w przypadku próby zmiany porządku wniosku. – Będziemy się starać szybko przeprowadzić postępowania przetargowe, na które mamy pół roku od otwarcia promesy.

Jak zapowiada, droga w Dołdze, jak również drogi w Szóstce i Kwasówce, zaplanowane są do realizacji na wiosnę 2022 r. Ul. Nowa poczeka do 2023 r.

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów/Sesja Rady Gminy Drelów
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Radio Biper

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama