Reklama

Cztery prace wychowanków „Piksela” na międzynarodowej wystawie w Toruniu

Kolejny sukces podopiecznych pani Lilli Wielgan-Michaluk z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" w Białej Podlaskiej. Tym razem doceniono 4 prace autorstwa wychowanków: Lidii Sacharuk, Antoniego Hince, Pauliny Borowskiej i Oliwii Żuk podczas  XXII Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży Toruń - Polska 2021.

Prace bialczan znalazły się na pokonkursowej wystawie składającej się łącznie z 769 prac z 24 krajów. Warto dodać, że na konkurs wpłynęło aż 4738 prac z 29 krajów.

Prace podopiecznych „Piksela”, które znalazły się na wystawie w Toruniu.

Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy współudziale: Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Warszawie i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu oraz Urzędu Miasta Torunia.

Biennale jest okazją do obejrzenia prac we wszystkich możliwych technikach graficznych. Zazwyczaj stopień skomplikowania obrazów uzależniony jest od wieku młodych artystów. Dzieci kilkuletnie najczęściej posługują się technikami z pogranicza grafiki i malarstwa: szablonem, pieczątką albo monotypią. Starsi chętnie sięgają po linoryt, drzeworyt lub suchą igłę lub papieroryt. Nie brakuje też tych najbardziej skomplikowanych: akwaforty i akwatinty. Od kilku lat na biennale obecne są także prace wykonane przy pomocy komputera.

Podobnie jak w latach ubiegłych najwięcej prac nadesłano z ośrodków europejskich, głównie ze Słowacji, Słowenii, Rosji, Czech i Polski, nie zabrakło interesujących grafik z krajów bardziej odległych często kulturowo egzotycznych, takich jak Chiny, Indie, Malezja czy Tajlandia.

Finalnie powstała cudowna wystawa grafik dzieci i młodzieży z różnych zakątków świata, którą można oglądać do 7 grudnia w siedzibie Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

 

Źródło / grafiki: BCK w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama