Reklama

Dzień Praw Dziecka w Woskrzenicach Dużych

22 listopada 2021 roku po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Woskrzenicach Dużych świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Dzień ten był tym bardziej wyjątkowy, iż wspominaliśmy również rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka.

Takie istotne wydarzenie i znamienna data skłoniły nas do tego, aby w sposób szczególny promować prawa dzieci i je respektować w życiu codziennym.

Poniedziałek 22 listopada rozpoczęliśmy od przeprowadzenia zajęć poświęconych prawom dzieci. Klasy I-III oraz IV-VI odbyły spotkania z pedagogiem na których zostały przedstawione najważniejsze informacje dotyczące Konwencji Praw Dziecka, zostały wykorzystane filmy, nagrania, zeszyty zadań przygotowane min. przez UNICEF Polska.

W tym dniu dominował niebieski kolor stroju, symbol przyjaźni, aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia.

Przykłady łamania praw na świecie wywołały spore emocje wśród uczniów. Mieli oni okazję poznać specyfikę pracy i nauki dzieci w krajach, gdzie ich prawa nie są przestrzegane przez dorosłych, np. Afryce, Kenii, Indiach. Uczniowie chętnie zadawali pytania i prezentowali swoją wiedzę na temat codziennych sytuacji, które wymagają od nich odwagi, asertywności oraz wiedzy dotyczącej praw. Podczas dyskusji dowiedzieli się, do kogo mogą się zwrócić o pomoc w razie potrzeby. W ramach obchodów Dnia Praw Dziecka został wyświetlony film pt.” Lekcje z Januszem Korczakiem”. Ważnym punktem programu był konkurs plastyczny, podczas którego społeczność szkolna w sposób twórczy przedstawiła znajomość swoich praw. Najciekawsze prace wyeksponowano na wystawie. Śpiew „Piosenki o prawach dziecka” do słów i muzyki J. Kobylińskiego był zwieńczeniem Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w naszej placówce.

Dyrektor Szkoły Anna Maksymiuk podziękowała wszystkim za zaangażowanie, zwiększenie świadomości w zakresie przestrzegania praw dziecka.

materiał: Szkoła Podstawowa w Woskrzenicach Dużych
tekst i zdjęcia:  Elżbieta Ceniuk Pedagog
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama