Reklama

Biała Podlaska: Rondo Lecha Kaczyńskiego. Ostatnie prace na ulicach dojazdowych

Końcowy etap prac przy przebudowie wyjazdów z ronda im. Lecha Kaczyńskiego. Prace związane są z budową i uruchomieniem tunelu pod linią kolejową. Co się zmieniło i co nabiera docelowego kształtu? Przebudowie poddano północną część ronda Kaczyńskiego. Prace prowadzi i wykonuje Grupa PRD Horeglad Biała Podlaska.

Pozostaje wyjazd w ulicę Lubelską, którą dotychczas kierowcy podróżowali w kierunku centrum, przejazd kolejowy ze szlabanami, wyjazd pozostaje. Został przebudowany. Wylot i wlot z ronda oddzielono wyspą. Ulica umożliwia dojazd i wyjazd z ulicy Winiarskiej. Dojedziemy nią również do przejazdu sterowanego szlabanem. Trasa ta pozostanie jako rezerwowa w momencie nieprzejezdności tunelu do której może dojść w razie wypadku drogowego lub innego zdarzenia drogowego blokującego tunel.

Kolejny wylot z ronda Kaczyńskiego to już oddana do użytku, nowa trasa prowadząca pod wiaduktem kolejowym. Tu trwają ostatnie prace związane z budową brakujących łączników chodników i ścieżki rowerowej.

Zamknięty został natomiast wylot z ronda w ulicę Sokulską. Pobudowano chodniki i krawężniki. Tu Miasto planuje w najbliższym czasie budowę odcinka ulicy Sokulskiej od ulicy Sowiej która stanowiłaby obecnie dojazd do posesji usytuowanych przy do niedawna jeszcze przejezdnym w obu kierunkach fragmencie drogi. O tym przedsięwzięciu napiszemy już niebawem.

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama