Reklama

Służby mundurowe zaśpiewały dla Niepodległej (film) (galeria)

10 listopada w sali widowiskowej przy ul. Brzeskiej 41, w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Białej Podlaskiej, odbył się koncert pod nazwą „Służby mundurowe śpiewają Niepodległej”.

Koncert „Służby Mundurowe śpiewają Niepodległej” został zorganizowany z inicjatywy Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, Bialskiego Centrum Kultury oraz służb mundurowych z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości jako hołd dla bohaterów związanych z wydarzeniami, które odmieniły losy naszego narodu i po 123 latach zaborów pozwoliły kolejnym pokoleniom Polaków żyć w wolnej i niepodległej Polsce. – To utwory, które towarzyszyły wojsku, naszej społeczności podczas ciężkich chwil zaborów, walki o niepodległość, walki o naszą Ojczyznę. W dniu dzisiejszym mamy możliwość korzystać z niepodległej Ojczyzny, dlatego uszanujmy to – mówił ppłk. Marcin Zimny, dowódca I Batalionu Zmechanizowanego w Białej Podlaskiej. 

Wydarzenie, które odbyło się 10 listopada, uświetniła Orkiestra Wojskowa z Siedlec, której dowódcą jest st. chor. szt. Przemysław Hryncewicz

Pieśni patriotyczne tego wieczoru odśpiewali:
– funkcjonariusze Krajowej Izby Administracji Skarbowej 
– żołnierze Batalionu Zmechanizowanego I Brygady Pancernej w Białej Podlaskiej
– młodzież Zespołu Wokalnego „Chwilka” z Białej Podlaskiej

Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego wprowadzenia w atmosferę patriotyczną w przeddzień Święta Niepodległości. Zostaliśmy dziś miło zaskoczeni talentem pracowników służb mundurowych – podsumował prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Biper TV
film: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama