Reklama

Katarzyna Lewczuk i Piotr Ostapiuk finaliści Rowerowej Przygody (film)

Dziś, 23 listopada, w siedzibie Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania w Białej Podlaskiej miało miejsce finałowe spotkanie Rowerowej Przygody. Wrześniowe przedsięwzięcie podjęte przez najbardziej wytrwałych dotyczące podróży Rowerowymi Szlakami Południowego Podlasia. Czas podsumowania. Katarzyna Lewczuk i Piotr Ostapiuk w gronie finalistów.

Wręczenie nagród odbyło się w siedzibie BLGD w Białej Podlaskiej. – Wręczamy dziś nagrody w konkursie wakacyjnym, którego celem było ukazanie, jak można ciekawie zwiedzić powiat i co można zobaczyć jadąc przygotowanymi przez Bialskopodlaską Lokalną Grupę Działania rowerowymi szlakami Południowego Podlasia – wyjaśnił prezes BLGD Mariusz Kostka. Laureaci przejechali niemal 700 km po całym powiecie bialskim, w którym wytyczonych jest około 1100 km ścieżek. – Zachęcamy do przejechania tymi ścieżkami, naprawdę warto.

Nagrody w konkursie – bony o wartości 1500 zł na wykorzystanie w sklepie F.H. MotoSport – Rowery, Skutery, Motocykle, Quady w Białej Podlaskiej – zorganizowanym przez BLGD oraz Radio Biper wręczyli przedstawiciele zarządu Ewa Kulińska, Bożena Jaworska i Wiesław Bylina. – Cieszymy się, że korzystacie z naszego przedsięwzięcia, że szlaki rowerowe, które zostały wytyczone kilka lat temu sprawdzają się, turyści jeżdżą nimi i poznają nasz powiat – mówiła Ewa Kulińska

Laureatami tegorocznego konkursu zostali Katarzyna Lewczuk i Piotr Ostapiuk. – Zwiedzam różne zakątki Polski. Głównym celem była Korona Gór Polskich, którą zdobyłam spotykając po drodze różnych ludzi. Wszyscy oni byli zachwyceni naszym Podlasiem. Zwiedzam Podlasie rowerem, ale konkurs był dodatkową motywacją, by po raz kolejny zobaczyć urokliwe miejsca będące w zasięgu ręki – opowiada o swojej rowerowej pasji Katarzyna Lewczuk. – Szlaki poprowadzone są bardzo różnymi drogami, co trzeba wziąć pod uwagę wybierając się na przejażdżki. Część jest pokryta asfaltem, inna szutrem. Zachęcam wszystkich do takiej przejażdżki, bo można zobaczyć miejsca, do których zwykle się nie jeździ – dodaje Piotr Ostapiuk. – Jak zacząłem jeździć to stwierdziłem, że zrobię sobie zdjęcia z każdym skrzyżowaniem ścieżek. Nie mam jeszcze wszystkich, ale na wiosnę uzupełnię tę listę.

 

Więcej o założeniach konkursie, przebiegu tras i ciekawych miejscach w Powiecie Bialskim:
Podróże Szlakami Rowerowymi Południowego Podlasia – START! <<==>&gt; LINK

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki
film: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama