Reklama

Pożyczki pozabankowe – sposób na dodatkową gotówkę

Pożyczki pozabankowe dostępne są na polskim rynku od kilkunastu lat i z każdym rokiem zyskują na popularności. Jako produkty finansowe niosą one ze sobą wiele zalet i korzyści ważnych dla pożyczkobiorców, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej.

Jak działają pożyczki pozabankowe?

Pożyczki pozabankowe oferowane są przed podmioty inne, niż banki, a więc przez różnego typu instytucje pozabankowe. Ich dostępność jest bardzo duża, bo placówki instytucji finansowych, które je udzielają, znajdują się w całym kraju, również w małych miasteczkach. Dodatkowo duża część pożyczek typu chwilówki dostępna jest przez Internet. Zaciąganie pożyczek w tym trybie jest niebywale wygodne, bo wnioski można składać o dowolnej porze, na przykład wieczorem w niedzielę. Zwykle już po kilkudziesięciu minutach klient dostaje powiadomienie o zgodzie na udzielenie pożyczki i w niedługim czasie pieniądze pojawiają się na jego rachunku bankowym. Spłata pożyczek chwilówek odbywa się bardzo podobnie, jak ma to miejsce w przypadku produktów bankowych. Dużo łatwiej jest takie pożyczki uzyskać, a formalności ograniczone są do minimum. Poszukując idealnej dla siebie propozycji, warto rozważyć pożyczki pozabankowe w Saverium, gdzie po wypełnieniu jednego prostego wniosku, otrzymasz kilka dedykowanych propozycji zgodnych z Twoim wnioskiem. Wnioskowanie jest bezpłatne i nie wymaga podjęcia decyzji o zaciągnięciu pożyczki.

Kto korzysta z pożyczek pozabankowych?

Profil klientów korzystających z pożyczek pozabankowych jest bardzo zróżnicowany. Jest całe mnóstwo sytuacji, w których klienci potrzebują szybko pozyskać gotówkę na dobrych warunkach. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji nagłych takich jak: awaria sprzętu AGD, problemy techniczne z samochodem, czy sytuacja losowa w postaci zalania mieszkania lub uszkodzenia domu na skutek wichury. Taką sytuacją nagłą są także wszelkie okoliczności związane z pogorszeniem stanu zdrowia, gdy trzeba na przykład pilnie opłacić prywatne leczenie. Polacy przy pomocy pożyczek pozabankowych bardzo często finansują także remonty domów i mieszkań oraz kupują wyposażenie takie jak meble czy sprzęt RTV. Inne okoliczności zaciągania pożyczek pozabankowych to potrzeba opłacenia studiów dziecka, sfinansowanie wesela czy wyjazdu zagranicznego. Nie brakuje też osób, które zaciągają pożyczki na pokrycie bieżących zobowiązań. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy w danym gospodarstwie domowym skumulują się wydatki i aktualne dochody okazują się być niewystarczające. 

Co jeszcze warto wiedzieć o pożyczkach pozabankowych?

Pożyczki pozabankowe są ratunkiem dla wszystkich tych osób, które nie mają możliwości pożyczenia pieniędzy w banku. Dotyczy to więc osób, które mają nieregularne, albo niskie dochody, albo pracują w oparciu o umowy zlecenia i umowy o dzieło. Część agencji finansowych zgadza się pożyczać pieniądze także osobom, które nie mają zgody współmałżonka albo mają zajęcie komornicze. Procedury badania zdolności kredytowej w instytucjach finansowych są uproszczone i przyjazne klientom. To właśnie dlatego więcej osób może skorzystać z oferty pożyczek pozabankowych. Samo udzielenie pożyczki odbywa się szybko, bo nie trzeba tutaj dostarczać wielu dokumentów. Koszty, jakie ponosi klient to z reguły opłata przygotowawcza oraz miesięczne raty, na które składa się proporcjonalna część pożyczonego kapitału i odsetki.

Warto także wspomnieć o ofercie długoterminowej parabanków. Mówimy tutaj pożyczkach długoterminowych online, gdzie pożyczona kwota jest rozłożona na kilku lub kilkanaście wygodnych rat. Tego typu oferty pożyczek ratalnych są korzystne dla klientów, a co do metodologii spłaty, nie różnią się w zasadzie niczym od ich odpowiedników bankowych.

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama