Reklama

Filmy dla mężczyzn, które warto obejrzeć!

Wojna, wyścigi samochodowe, strzelaniny. To tematyka filmowa, na którą najczęściej decydują się Panowie. Bycie bohaterem jest podniecające, a skoro nie można nim być w rzeczywistości, to dlaczego nie pokibicować tym z dużego ekranu?

Samuraj – wojownik legenda z japońskiego świata

Zobacz filmy o samurajach: https://filmi.pl/filmy-o-samurajach

W Japonii filmy o samurajach mają swoją własną nazwę chanbara eiga , co w wolnym tłumaczeniu oznacza „filmy z walkami na miecze”. Kultura japońska od dawna jest źródłem inspiracji dla przemysłu filmowego, a legendarni wojownicy, jakimi byli samurajowie stają się głównymi bohaterami niejednej produkcji. Spektakularne walki wręcz, barwne stroje, podróż w odległe czasy – to wszystko sprawia, że filmy o tej tematyce cieszą się niezmienną popularnością. Do top 5 najlepszych filmów o samurajach zaliczyć można.

FILMI to serwis z filmami o różnej, ciekawej tematyce!

1. Siedmiu samurajów (1954r.)

 Film w reżyserii Akiry Kurosawy. W jednej z głównych ról wystąpił Toshiro Mifune . Fabuła opowiada o historii siedmiu Roninów ( samurajów bez pana), którzy na prośbę zdesperowanych rolników, postanawiają rozprawić się z bandą  czterdziestu bandytów najeżdżających ich wioskę. Film posłużył za inspirację dla innych znanych filmów jak np. „Siedmiu wspaniałych”

2. Harakiri (1962r.)

Reżyserem tego filmu jest Masaki Kobayashi. Historia w nim przedstawiona opowiada o Hanshirō Tsugumocie, który po utracie swojego pana nie popełnia rytualnego samobójstwa jak nakazuje zwyczaj, ale bierze pod opiekę córkę i wnuka – zięć Hanshiro został zmuszony do popełnienia seppuku. Film  w sceptyczny sposób odnosi się do systemu feudalnego panującego w ówczesnej Japonii i stawia pod znakiem zapytania sens odbierania sobie życia w imię tradycji.

3. Ostatni samuraj (2003r.)

Film z Tomem Cruisem w roli głównej. Kapitan Algren w rolę którego się wciela, otrzymuje zadanie wyszkolenia armii. Ma ona na celu rozgromienie powstania samurajów. Pierwsze podejście kończy się fiaskiem, a sam Algren zostaje wzięty w niewolę, podczas której dochodzi do przetasowania systemu jego wartości. Kapitan odnajduje spokój i ukojenie, by ostatecznie przejść na stronę samurajów i stoczyć walkę przeciwko dawnym pobratymcom.

4. Zatoichi (2003r.)

Głównym bohaterem filmu jest tytułowy Zatoichi –  kultowa w Japonii postać ślepego szermierza. Bohater ten pojawił się wcześniej w dwudziestu sześciu filmach i stuodcinkowym serialu. Akcja skupia się na heroicznej walce Zatoichiego, który staje po stronie nękanych przez gangi mieszkańców małej wioski.  Wydawałoby się niezdarny ślepiec, w walce pokazuje swoje prawdziwe oblicze przemieniając się w wyrafinowanego wojownika.

5. 13 zabójców (2010r.)

Japońsko – brytyjski film przygodowy, którego akcja rozgrywa się w Japonii. Matsudaira – brat władcy, człowiek okrutny i nieprzewidywalny, zrobi wszystko by umocnić swoją pozycję.  Do utemperowania jego zapędów, właściciele ziemscy najmują samuraja Shinzaemona, który zbiera drużynę 13 wojownikówi razem z nimi podejmuje się tego wyzwania.

Motocykle i spektakularne wyścigi.

Filmy o motocyklach: https://filmi.pl/filmy-o-motocyklach

Według pasjonatów jazdy na motocyklach, jazda na nim jest jak latanie, tylko bez odrywania się od ziemi. Nie dziwi więc nieustanna fascynacja rozrywką tego typu, a jeśli w grę wchodzi dodatkowo adrenalina i nutka zdrowej rywalizacji – dobra zabawa gwarantowana.

1. Swobodny jeździec – Easy Rider (1969)

Dwóch Hipisów z Kalifornii wybiera się na motocyklach w podróż przez Stany Zjednoczone. Droga jaką odbywają obfituje w ciekawe przygody i spotkania z nietuzinkowymi postaciami. Bohaterowie czerpią garściami z uciech i przyjemności jakie towarzyszą podróży ich życia.

2. Dzienniki motocyklowe (2004 r.)

Historia Ernesto Guevary i Alberto Granado, którzy w 1952 roku ruszyli w motocyklową podróż przez Amerykę Południową. Po drodze spotykają się z ludźmi, którym bieda zagląda w oczy. Dzięki tym doświadczeniom zupełnie inaczej patrzą na kontynent, który zamieszkują. Historie, których są uczestnikami ostatecznie kształtują ich poglądy polityczne, którymi będą kierować się w późniejszym życiu.

3. Harley and the Davidson (miniserial , 2016 r.)

Produkcja przedstawia historię twórców tego legendarnego motocykla. Bracia Arthur i Walter, oraz ich przyjaciel Bill podejmują się próby stworzenia maszyny marzeń. Życie nie szczędzi im rozczarowań, a przeciwności losu mocno dają się we znaki. Czy uda im się zrealizować marzenia?

4. Tylko tydzień (2008r.)

Główny bohater, śmiertelnie chory Ben Tyer, wyrusza w samotną podróż na zachodnie wybrzeże Kanady. Nieplanowany wyjazd staje się szansą na przewartościowanie swojego życia i spojrzenie na nie z innej perspektywy.

5. Torque. Jazda na krawędzi (2004r.)

Cary Ford wraca do rodzinnego miasta, by odświeżyć relacje z byłą dziewczyną. Wchodzi w konflikt z przywódcą narkotykowego gangu, który wrabia go w morderstwo. Teraz Ford musi ukrywać się przed policją i przestępcami.

Wietnam – wojna bez zwycięzców

Więcej filmów o wojnie w Wietnamie znajdziesz tutaj: https://filmi.pl/filmy-o-wojnie-w-wietnamie

Wojna w Wietnamie (wojna wietnamska, zwana też drugą wojną indochińską, a w Wietnamie wojną amerykańską) była działaniem militarnym na Półwyspie Indochińskim, w którym uczestniczyły: Wietnam Południowy (wspierany przez Amerykanów) oraz Wietnam Północny (wspierany przez ZSRR). Przyczyną wojny było niewykonanie postanowień konferencji genewskiej.

Wojna rozpoczęła się 26 września 1959 roku, a zakończyła 30 kwietnia 1975 roku.Stała się ona inspiracją dla wielu filmów fabularnych, które obnażyły jej okrucieństwo.

1. Operacja świt (2006 r.)

Pilot Dieter Dengler zostaje wzięty do niewoli, gdzie toczy heroiczną walkę o przetrwanie. Dengler wraz z innymi więźniami organizuje ucieczkę z obozu znajdującego się w środku dżungli. Ekstremalne warunki panujące w lesie sprawiają, że bohaterowie będą zmuszeni do nieludzkich poświęceń, by przetrwać.

2. Ofiary wojny (1989r.)

Kiedy grupa żołnierzy porywa i torturuje młodą Wietnamkę, szeregowy Eriksson, grany przez Michaela J. Fox, w pojedynkę postanawia stawić czoła jej oprawcom. By to uczynić będzie musiał wystąpić przeciwko braciom broni, którzy nie cofną się przed niczym, żeby zmusić go do milczenia.

3. Urodzony 4 lipca (1989r.)

Główny bohater Ron Kovic urodził się 4 lipca, czyli w dniu, w którym obchodzi się Święto Niepodległości USA. Po wybuchy wojny wietnamskiej postanawia wyruszyć na front, nie zdając sobie sprawy, że podjęta decyzja będzie miała diametralny wpływ na jego dotychczasowe życie. Ucierpi nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie, piętno wojny bowiem, zostawi na nim trwale odciśnięty ślad.

4. Byliśmy żołnierzami (2002 r.)

Hal Moore, w tej roli Mel Gibson, ma stworzyć nową jednostkę Kawalerii Powietrznej, która zostaje przerzucona na Centralny Płaskowyż w Wietnamie. Amerykanie zostają otoczeni przez przeważające siły wroga. Przyjdzie im stoczyć mozolną walkę o przetrwanie, w której zdani będą tylko na sienie. Film skupia się również na wizji wojny z perspektywy czekających na żołnierzy rodzin.

5. Pluton 91986 r.)

Główny bohater filmu to młody żołnierz Chris Taylor.  Rzuca on studia i zaciąga się na ochotnika do wojny w Wietnamie. Szybko jednak przekonuje się, że prawdziwa wojna to nie zabawa z bronią, ale walka o przetrwanie i nieustanna praca nad własnymi słabościami. Okrucieństwo zbrojnego konfliktu sprawia, że zaczyna on wątpić w sens tego typu działań.

Przetrwanie – survival dla twardzieli

więcej filmów o przetrwaniu: https://filmi.pl/filmy-o-przetrwaniu

Co jest w stanie zrobić człowiek, żeby przetrwać? Stać się kanibalem? Wyrzec się własnych wartości? Filmy opierające się na tym motywie dowodzą, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli w grze stawką jest własne życie.

1. Po pierwsze przeżyć (2020r.)

Główny bohater bierze udział w szkoleniu survivalowym. Ma ono na celu przygotować jego uczestników na różne ewentualności. Kiedy niespodziewanie umiera jeden z nich, survivalowcy zwracają się przeciwko sobie, a szkolenie zamienia się w prawdziwą walkę o przetrwanie.

2. Przetrwanie (2011 r.)

Liam Neeson jako John Ottway, który wraz z grupą mężczyzn zmuszony jest stoczyć walkę o każdy kolejny dzień życia, kiedy samolot, którym podróżował rozbił się w sercu Alaski. Przeciwnikami Ottwaya stają się nie tylko drapieżniki i dzika natura, ale również towarzysze niedoli.

3. Pomiędzy nami góry (2017 r.)

 Para obcych sobie ludzi przeżywa katastrofę samolotu w górach. Są zdani sami na siebie i mimo poważnych obrażeń muszą walczyć o przeżycie. Gdy uświadamiają sobie, że są zdani tylko na siebie, wyruszają w podróż, która na zawsze odmieni ich życie.

4. Zjawa (2015 r.)

Hugh Glass ( w tej roli Leonardo DiCaprio) jest odkrywcą i myśliwym. Wraz z innymi traperami wyrusza na wyprawę, podczas której zostaje zraniony przez niedźwiedzia. Zostaje porzucony przez towarzyszy i czeka go pewna śmierć. Determinacja w walce o życie i rewanż na niewiernych kompanach budzi w nim ducha walki, o którego istnieniu nawet nie wiedział.

5. Cast Away – poza światem (2000r.)

W wyniku katastrofy lotniczej inżynier firmy kurierskiej trafia na bezludną wyspę, gdzie musi przeżyć. Przyjdzie zmierzyć mu się z głodem, pragnieniem, zjawiskami przyrodniczymi i samotnością, a to czy przetrwa będzie zależało tylko i wyłącznie od jego pomysłowości. Zdaje sobie sprawę, że utrata wszystkiego, co tej pory posiadał, może mu przynieść dużo więcej niż początkowo myślał.

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama