Reklama

Przekazanie nowego wozu bojowego dla OSP Dobryń Duży (film) (galeria)

11 listopada w Dobryniu Dużym miało miejsce oficjalne przekazanie miejscowej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej nowego samochodu bojowego.

Jednostka OSP Dobryń Duży otrzymała nowy średni samochód bojowy Vilvo. – Cieszymy się, bo dziś obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości, a drugim ważnym wydarzeniem jest formalne i uroczyste przekazanie samochodu gaśniczego jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobryniu Dużym – wyjaśnia Wójt Gminy Zalesie Jan Sikora. – To świetna jednostka, bardzo dobrze zorganizowana. Strażacy są dobrymi gospodarzami, dbają o sprzęt, o remizo-świetlicę, są dobrymi społecznikami, biorą udział we wszystkich uroczystościach. A wtedy gdy są potrzebni, biorą udział w akcjach ratowniczych, czyli w głównym zadaniu statutowym. 

Samochód został zakupiony ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach dotacji na realizację zadania publicznego pn. „Przygotowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do działań gaśniczych” i współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urząd Gminy Zalesie oraz środki własne. – Od lat wierni strażackim tradycjom podejmujecie działania zmierzające do zapewnienia właściwego wizerunku strażaków, którzy, służąc pod sztandarem św. Floriana, z godnością i honorem reprezentują ochotnicze pożarnictwo – gratulował dokonując aktu przekazania pojazdu zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Zmarz.

Poświęcenia samochodu dokonał ks. Piotr Zasuwik z parafii Przemienienia Pańskiego w Malowej Górze. W imieniu swojej jednostki wszystkim zaangażowanym w zakup nowego pojazdu podziękował prezes OSP Dobryń Duży Tadeusz Dobrolińki

To święto jest trochę inne, bo i sytuacja jest inna. Jesteśmy na terenie przygranicznym, dwie miejscowości są w strefie stanu wyjątkowego. Obserwujemy to, co tam się dzieje, mamy niepokój, bo tych szturmujących naszą granicę uchodźców jest bardzo dużo, a reżim Łukaszenki to wspiera i prowadzi akcję przeciw Polsce. Ale jesteśmy dobrze zorganizowani, mamy dobrą straż graniczną, wojsko i policję. Możemy czuć się bezpiecznie też dlatego, że jesteśmy w strukturach NATO, Unii Europejskiej i to też jest nasza siła – mówił wójt Jan Sikora.

 

materiał: Radio Biper Gmina Zalesie
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Biper TV
film: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama