Reklama

Zalesie: Obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości (film) (galeria)

Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Zalesie miały miejsce przy Pomniku Upamiętniającym 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt i odśpiewaniu hymnu nastąpiły okolicznościowe przemowy oraz złożenie kwiatów przez członków delegacji.

Uroczystości, którą poprowadziła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zalesiu Jolanta Chaciewicz, przewodniczył Wójt Gminy Zalesie Jan Sikora. – 103. rocznica odzyskania niepodległości to ważna rocznica w dziejach państwa, narodu i w życiu każdego z nas. Polska po 123 latach nieistnienia na mapie Europy odzyskała swoją niepodległość, co nie było łatwe. Społeczeństwo i organizacje były skłócone, ale pod wpływem tego ważnego impulsu niepodległości i wolności potrafili się zjednoczyć i państwo polskie mogło powstać. W tamtym czasie Polska była jednością i weszła na drogę szybkiego rozwoju. Mam podobne skojarzenie dotyczące roku 1980, kiedy powstawała Solidarność, był wtedy wielki zapał i wiele rzeczy udało się osiągnąć – przypomniał wójt Jan Sikora. – Jednak odnoszę wrażenie, że wówczas też wiele spraw zostało popsutych. Teraz nie jesteśmy państwem, gdzie panuje zgoda, dzisiaj polityka weszła nie tylko do poszczególnych miejscowości i każdego domu. Włodarz podkreślił, jak ważna jest rola jedności i dbałości o dzisiejszą niepodległość i budowa silnej gospodarki oraz refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością, zwłaszcza w obecnym czasie pandemii i wydarzeń rozgrywających się na granicy polsko-białoruskiej. – Tylko naród wspólnie działający może osiągnąć sukces.

Uroczystość uwieńczyło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez delegacje samorządowe, szkół i instytucji oraz organizacji działającym na terenie gminy, m.in jednostek OSP przy Pomniku Upamiętniającym 100-lecie Odzyskania Niepodległości. 

 

materiał: Radio Biper Gmina Zalesie
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Biper TV
film: Małgorzata Mieńko

Galeria:

Autor zdjęć:
Biper TV

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama