Reklama

Sławatycze: Szlachetna Paczka poszukuje Darczyńców (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 12 grudnia 2021
, godz. 13:00
W tym roku do zespołu wolontariuszy Szlachetnej Paczki dołączył Rejon Sławatycze, w którego skład wchodzą gminy Sławatycze, Kodeń i Tuczna. Obecnie na tym obszarze działa 13 wolontariuszy, do akcji zgłoszonych jest kilka rodzin potrzebujących wsparcia. W związku z tym Szlachetna Paczka poszukuje Darczyńców, którzy zechcą wybrać rodzinę i zapewnić jej swoją pomoc. Paczki trafią do potrzebujących rodzin podczas Weekendu Cudów, który odbędzie się w dniach 11-12 grudnia.

13 listopada miało miejsce otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki – programu społecznego, który co roku dociera z pomocą do najbardziej potrzebujących. Otwarcie Bazy Rodzin to oficjalny moment startu każdej edycji Szlachetnej Paczki poprzedzony pracą Wolontariuszy, którzy odwiedzają potrzebujące rodziny. Wolontariusze poznają ich historie, rozmawiają i określają potrzeby. Na tej podstawie tworzą szczegółowe historie rodzin, które trafiają do internetowej bazy. Szlachetna Paczka wspiera samotnych seniorów, osoby z chorobami, niepełnosprawnościami czy poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub pandemii.

Jako Zespół Wolontariuszy Szlachetnej Paczki jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że do mapy magazynów rejonowych dołączyły w tym roku Sławatycze. Naszą radość potęguje fakt, że w rejonie Sławatycze działa 13 Wolontariuszy Szlachetnej Paczki. W skład rejonu Sławatycze wchodzą gminy: Sławatycze, Kodeń i Tuczna.

Serdecznie zachęcamy Darczyńców, by przyłączyli się do akcji i wybrali rodzinę, której chcą pomóc – wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i znaleźć rejon Sławatycze.
Nie trzeba robić paczki indywidualnie, można zebrać kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotować Szlachetną Paczkę.

Paczki trafią do potrzebujących rodzin podczas Weekendu Cudów, który odbędzie się w dniach 11-12 grudnia. 

Możesz pom grudnia o godz. óc tym, którzy najbardziej tego potrzebują!

 

materiał: GBP Sławatycze/Szlachetna Paczka
opracowanie: Anna Ostapiuk:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama