Reklama

Sosnówka: Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości (film) (galeria)

Gminne obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości, które zainaugurowała msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pr. Narodzenia NMP w Motwicy pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Marka Kujdy, zostały połączone z oficjalnym otwarciem placu w centrum Sosnówki i poświęceniem odrestaurowanego pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Niebawem film z wydarzenia!

Społeczność Gminy Sosnówka oddając cześć poległym w walce o wolność Ojczyzny odśpiewała wspólnie hymn i złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pomnik został uprzednio przeniesiony spod Urzędu Gminy i odrestaurowany, a dodatkowym jego elementem stał się orzeł ufundowany przez Posła na Sejm RP Dariusza Stefaniuka. Poświęcenia obiektu i placu w centrum Sosnówki, który otworzył oficjalnie Wójt Gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz, dokonał ks. Marek Kujda. Plac wokół pomnika został utwardzony, pojawiły się na nim również ławeczki i zielone nasadzenia, co pozwoli mieszkańcom przysiąść na chwilę i cieszyć się nowym, atrakcyjnym miejscem. – Świętujemy najważniejsze święto, Święto Odzyskania Niepodległości. Niepodległość to najważniejsze, co może człowieka spotkać. Dziś nie musimy o nią walczyć w takiej formie, jak nasi przodkowie, ale możemy ją świętować – mówił wójt Marcin Babkiewicz. – 11 listopada jest najważniejszym dniem w sercu Polaka. Dniem, w którym myślimy o naszej Ojczyźnie, modlimy się i dziękujemy Panu Bogu za to, że możemy mówić w języku polskim i żyć w wolnym kraju – dodał Poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk dziękując jednocześnie żołnierzom i służbom broniącym obecnie granicy polsko-białoruskiej.

Uwieńczeniem obchodów był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Motwicy i Szkoły Podstawowej w Sosnówce.

Wśród przybyłych na uroczystość gości znaleźli się Poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk, Starosta Bialski Mariusz Filipiuk, członek Zarządu Powiatu Bialskiego Mateusz Majewski, radni Powiatu Bialskiego Tomasz Andrejuk i Łukasz Jaszczuk, Wójt Gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal, radni Gminy Sosnówka na czele z przewodniczącym Tomaszem Wawryszukiem, a także przedstawiciele Gminnego Koła Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych i OSP Sosnówka.

 

materiał: Radio Biper Sosnówka
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Małgorzata Mieńko

Galeria:

Autor zdjęć:
Bartek Sawa Sawicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama