Reklama

Drelów: Niepodległą uczcili uczniowie drelowskich szkół

Szkoły Podstawowe w Drelowie i Żerocinie przygotowały dla swoich podopiecznych żywe lekcje historii, którymi uczczono Narodowe Święto Niepodległości.

W Szkole Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie uczniowie klas IV, VII i VIII pod opieką nauczycieli Marioli Smal, Agnieszki Wysokińskiej i Moniki Krasuskiej przygotowali wyjątkowo wzruszający montaż słowno-muzyczny, którego przewodnim hasłem były słowa „Wolna, nareszcie wolna”. Obok tekstów źródłowych przekazanych w ciekawy i obrazowy sposób przez nauczyciela historii Marcina Ślusarka pojawiły się utwory poetyckie oraz patriotyczne pieśni w wykonaniu szkolnej młodzieży. Wielu emocji i wzruszeń dostarczyła zebranym gra aktorska uczniów symbolicznie odtwarzających dziejowe momenty z trudnej historii Polski. Dzięki inscenizacji młodsi uczniowie mogli dowiedzieć się, dlaczego 11 listopada to dla Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. – Uczestnicząc w akademii z uwagą obserwowaliśmy ceremoniał wprowadzenia pocztu sztandarowego. Z wielką dumą śpiewaliśmy nasz hymn narodowy. Byliśmy świadomi tego, że oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom. Tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie i z wielkim poświęceniem bronią naszych granic – podkreślają przedstawiciele społeczności szkolnej z dyrektorem Grzegorzem Michalczukiem na czele. (tekst: SP w Drelowie)

Zachęcamy do obejrzenia montażu słowno-muzycznego dostępnego na kanale YT SP w Drelowie:
„Wolna, nareszcie wolna” <<==>> LINK 

Natomiast społeczność Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Żerocinie w obecności dyrektor Mirosławy Woźniak i delegacji sztandaru szkoły oddała hołd pamięci patronom placówki – żołnierzom Legionów pod wodzą Marszałka Józefa Piłsudskiego składając kwiaty i zapalając znicze przy miejscowym kopcu usypanym na cześć bohaterskich bojowników o wolność Ojczyzny. Uczniowie obejrzeli również film edukacyjny prezentujący zmiany granic Polski od początków państwowości do czasów współczesnych, a przedszkolaki zaprezentowały utwory patriotyczne.

 

materiał: Szkoła Podstawowa w Drelowie, Szkoła Podstawowa w Żerocinie
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama