Reklama

Kryzys na granicy: Tłum migrantów na zamkniętym przejściu granicznym w Kuźnicy

Po względnie spokojnej nocy, dzisiaj od rana migranci gromadzą się w licznej grupie, tym razem na zamkniętym przejściu granicznym w Kuźnicy. Migranci przedostali się bez problemów przez białoruską część przejścia granicznego i ustawiają się setkami przed blokadą graniczną po polskiej stronie.

Wzmożone siły polskiego wojska, Straży Granicznej  i policji pilnują linii granicznej na przejściu. Z powietrza sytuację nadzoruje śmigłowiec. Ministerstwo Obrony Narodowej informuje na Twitterze, że obozowisko migrantów pod Kuźnicą jest obecnie puste. – Osoby, które się tam znajdowały, przemieściły się na przejście graniczne. Marsz migrantów odbywał się pod kontrolą białoruskich służb – informuje MON. Policja podaje, że na zamkniętym przejściu granicznym w Kuźnicy znajduje się obecnie ok. 3,5 tysiąca migrantów.

Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn  donosi na Twitterze o „próbie masowego wejścia na teren RP”.   – Spodziewamy się, że będzie próba siłowego forsowania granicy. Na razie te osoby są spokojne, być może czekają na wskazówki od służb białoruskich – informuje z kolei ppor. Anna Michalska z sekcji prasowej Straży Granicznej. 

Ubiegłej doby Straż Graniczna odnotowała 118 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Wobec 39 cudzoziemców wydane zostały postanowienia o opuszczeniu Polski. – W nocy 60-osobowa grupa migrantów próbowała  siłowo przedostać się do Polski w okolicy miejscowości Połowce, położonej na terenie działań placówki SG w Czeremsze. Funkcjonariusze SG udaremnili tę próbę  – informowała dziś rano ppor. Anna Michalska z sekcji prasowej Straży Granicznej.

W miarę spokojnie minęła z kolei noc na lubelskim odcinku granicy polsko-białoruskiej. – Odnotowaliśmy dwie nieudane próby nielegalnego przekroczenia granicy przez rzekę Bug w pobliżu Włodawy. Dwóch Irakijczyków zostało zawróconych do granicy z Białorusią – przekazał z kolei rano rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dariusz Sienicki. 

Od początku listopada granicę polsko-białoruską próbowano nielegalnie przekroczyć 5,1 tys. razy. 

 

Źródło: Straż Graniczna 
Zdjęcie: Twitter/ Stanisław Żaryn

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama