Reklama

Biała Podlaska: Będzie chodnik i zatoka autobusowa oraz przystanek przy Lubelskiej

Magistrat właśnie zabiera się za uporządkowanie tego terenu i wybudowanie bezpiecznych udogodnień zarówno dla pobliskich mieszkańców jak i dla podróżnych i kierowców. Od ronda, po zachodniej stronie ulicy Lubelskiej, na odcinku ponad 110 metrów, w miejscu gdzie usytuowany jest ostatni przystanek komunikacji pasażerskiej w kierunku na skrzyżowanie z ulicą Męczenników Katynia pobudowany zostanie chodnik i zatoka autobusowa.

O ile wschodnia część ulicy Lubelskiej w Białej Podlaskiej, od ronda Kaczyńskiego w kierunku na Wólkę Plebańską ma chodniki, ścieżkę rowerową i zjazdy na posesje o tyle zachodnia część południowej trasy wylotowej oprócz zjazdów na posesje posiada jedynie utwardzone pobocze. Niebawem trochę się tu pozmienia.

W kierunku potencjalnych wykonawców wystosowano zapytanie ofertowe na temat opracowania dokumentacji projektowej na budowę zatoki autobusowej i chodnika przy ul. Lubelskiej w Białej Podlaskiej.

W zakres opracowania wchodzi: projekt budowlany zawierający projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny na budowę zatoki autobusowej i chodnika przy ul. Lubelskiej w Białej Podlaskiej z przebudową kolidujących sieci uzbrojenia terenu.

Dokumentację opracuje firma Projektowanie i Nadzór Dariusz Borowski Biała Podlaska. Wartość prac dokumentacyjnych i planistycznych oszacowano na prawie 7.900 zł.
Zakończenie prac przewiduje się do dnia 28 lutego 2022 r..

Chodnik powstać ma od istniejącego chodnika ronda Kaczyńskiego w ulicy Lubelskiej, wyjazd w kierunku: Wólka Plebańska / Wisznice / Lublin po zachodniej stronie ulicy. Łącznie około 110 metrów. Na wysokości istniejącego przystanku pasażerskiej komunikacji samochodowej pobudowana będzie ok. 50 metrów długości zatoka autobusowa z peronem.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: dokumentacja projektowa
zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama