Biała Podlaska: MKS Żak walczył w Ciechanowie

W Ciechanowie w dniach 22-24.10.2021r odbyła się kolejna XV edycja Międzynarodowego Turnieju Taekwon-Do Mazovia Masters Cup oraz VIII edycja Mistrzostw Polski Taekwon-Do Seniorów Starszych. To największy międzynarodowy turniej taekwon-do w Polsce organizowany pod patronatem Polskiego Związku Taekwon-do.

W zawodach wystartowało 476 zawodników reprezentujących 46 klubów z Polski oraz Łotwy i Gruzji, w tym oczywiście czteroosobowa grupa zawodników MKS ŻAK taekwon-do Biała Podlaska.

Był to dobry występ moich podopiecznych – powiedział trener Zbigniew Kapela. Zawodnicy zdobyli 4 medale: złoty medal w układach uczniowskich zdobyła Wiktoria Niczyporuk a Gabriela Sidoruk wywalczyła srebro w walkach- obie juniorki młodsze.

Natomiast Aleksandra Czyżykowska-juniorka, zdobyła srebrne medale w walkach i technikach specjalnych. W zawodach jako junior młodszy zadebiutował również Stanisława Santus.

Międzynarodowy turniej był kontrolnym startem bialskich zawodników, którego celem przede wszystkim było zdobywanie doświadczeń, gratuluję zawodnikom i wszystkim startującym medali –powiedział Zbigniew Bujak wiceprezes MKS ŻAK i Polskiego Związku Taekwon-do.

Prestiżowe zawody sędziowali również sędziowie z Białej Podlaskiej; Radosław Chomiuk, Katarzyna Szpiler, Gabriela Kapela, Magdalena Sawczuk.

Sponsorem udziału klubu w zawodach był Urząd Miasta Biała Podlaska- dziękujemy.

materiał: MKS Żak Biała Podlaska
tekst zdjęcia: Zbigniew Kapela trener
opracowanie: Gwalbert Krzewicki