Reklama

Swory: Najmłodsi w świecie bajek (galeria)

5 listopada 2021 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek do przedszkola w Szkole Podstawowej w Sworach przybyły dzieci przebrane w kolorowe bajkowe stroje. W tym dniu wszystkie przedszkolaki bawiły się wspaniale. Zabawom, konkursów i tańców nie było końca. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, układały puzzle z bajkowymi postaciami i naśladowały sposób poruszania się bajkowych postaci. Improwizacje ruchowe przy muzyce: „Trujące jabłko”, „Kapelusz Kota w Butach” i „Książe na koniu” pozwoliły dzieciom wcielić się w różne postacie bajkowe. Wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne, które zostały zaprezentowane szerszej publiczności na wystawie.

Najmłodsze dzieci szukały pantofelek Kopciuszka, próbowały przegonić Babę Jagę i uciekały przed złym wilkiem. Uczestniczyły w zabawach muzycznych, ruchowych oraz prezentowały bajkowe przebrania. Dzieci słuchały bajkę o Jasiu i Małgosiu, oglądały bajkę o Trzech Świnkach i wspólnie z pomocą nauczyciela opowiadały bajkę o Czerwonym Kapturku.

Najstarsze 5-6 latki ten wyjątkowy dzień rozpoczęły od wystawienia inscenizacji ,,Jaś i Małgosia’’, które przygotowały razem ze swoją Panią. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role. Po spektaklu przyszedł czas na prezentacje swoich strojów, z których później wybrany został najciekawszy. Nagrodą były wielkie brawa całej klasy. Następna atrakcją były zagadki muzyczne. Pani Basia utrudniła wychowankom zdanie, ponieważ czas na odgadnięcie z jakiej bajki pochodzi piosenka wynosił tylko 10 sekund. Dzieci okazały się ekspertami w tej dziedzinie, choć niektóre utwory sprawiły im problem. Dzień Postaci z Bajek zakończyliśmy mini dyskoteką do najbardziej znanych bajkowych piosenek.

Ten dzień przypomina, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Są one nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Dzień Postaci z Bajek jest również doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję i pamięć, wzbogacają słownictwo i uczą.A bajkowe zabawy integrują grupę i uczą przezwyciężać nieśmiałość podczas wystąpień na tle grupy.

Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości. Pamiątkowe zdjęcia na ściance przygotowanej specjalnie na tę okazję będą przypominać wszystkim o bajkowym dniu w przedszkolnych murach.

materiał : Punkt Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Sworach
tekst zdjęcia: Iwona Chaniewicz i Barbara Konkol – nauczycielki wychowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Sworach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Galeria:

Autor zdjęć:
Iwonę Chaniewicz i Barbarę Konkol - nauczycielki wychowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Sworach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama