Reklama

Tuczna: Mieszkaniec gminy laureatem konkursu „Rolnik z Lubelskiego 2021”

Urząd Marszałkowski w Lublinie poinformował o rozstrzygnięciu konkursu "Rolnik z Lubelskiego 2021", którego celem było nagrodzenie najlepszych rolników dbających zarówno o rozwój rolnictwa, jak i o jakość wytwarzanych produktów w gospodarstwach rodzinnych. Laureatem pierwszego miejsca w kategorii produkcji zwierzęcej został mieszkaniec gminy Tuczna Tomasz Rzątkowski.

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się uroczysta gala, podczas której wyłoniono laureatów II edycji konkursów „Rolnik z Lubelskiego 2021” oraz „Ekolubelskie 2021”. Nagrody w postaci pamiątkowych grawertonów, symbolicznych czeków oraz pucharów wręczył Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed. – Swoją ciężką pracą każdego dnia budujecie siłę regionu. Lubelskie rolnictwo to wielopokoleniowa tradycja, ale także i nowoczesność, które są gwarantem zdrowej i ekologicznej żywności – mówił członek zarządu Zdzisław Szwed.

Celem konkursu „Rolnik z Lubelskiego 2021” jest nagradzanie najlepszych rolników dbających zarówno o rozwój rolnictwa, jak i o jakość wytwarzanych produktów w gospodarstwach rodzinnych. Aktualnie na terenie województwa lubelskiego funkcjonuje około 190 tysięcy gospodarstw rolnych, a średnia powierzchnia gospodarstwa to 8,07 ha. W związku z epidemią COVID-19 konkurs odbywał się bez wizytacji gospodarstw. Do zgłoszenia należało dołączyć dokumentację fotograficzną. Dodatkowe punkty można było otrzymać za nadesłanie materiału filmowego. W sumie zgłosiło się 45 kandydatów. Laureaci konkursu „Rolnik z Lubelskiego 2021” zostali wyłonienie spośród rolników zajmujących się jedną z czterech kategorii: produkcją roślinną, produkcją zwierzęcą, sadownictwem i ogrodnictwem.

W kategorii „produkcja zwierzęca” I miejsce zajął Tomasz Rzątkowski z gminy Tuczna. Składamy serdeczne gratulacje!

Pierwsze miejsca w pozostałych kategoriach zdobyli:
– produkcja roślinna Paweł Kudełka gm. Tomaszów Lubelski, pow. tomaszowski
– sadownictwo Robert Gogółka gm. Chodel pow. opolski
– ogrodnictwo Beata Depa gm. Fajsławice pow. krasnostawski
Wyłoniono również zwycięzców konkursu „Ekolubelskie 2021”, w którym I miejsce zajął Jerzy Moń gm. Siennica Nadolna pow. krasnostawski.

 

materiał: informacja prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama