Reklama

Powiat: Decyzją ministra Czarnka w przygranicznych szkołach będzie można przejść na naukę zdalną

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Minister edukacji narodowej i nauki poinformował, że w związku z obecną  sytuacją na polsko-białoruskiej granicy w szkołach znajdujących się w strefie przygranicznej będzie można prowadzić naukę w trybie zdalnym.

– W związku z sytuacją, która ma miejsce na granicy z Białorusią za chwilkę przekażemy kuratorom oświaty i dyrektorom szkół w powiatach, które graniczą z Białorusią wytyczne dotyczące możliwości podejmowania przez dyrektorów szkół o przejściu na naukę zdalną – powiedział dziś minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. 

Minister podkreślił, że będzie taka możliwość, ale nie będzie obowiązku przechodzenia na naukę zdalną. Zaznaczył również, że  możliwość wprowadzenia  nauki zdalnej wynika nie z obecnej sytuacji covidowej a podyktowana jest  „nadzywczajnymi sytuacjami” na granicy polsko-białoruskiej. 

– Proszę się wczuć w sytuację rodziców, których szkoły są oddalone kilometr, dwa, czy pięć od tych wydarzeń, które mają tam miejsce. Mogą czuć poczucie zagrożenia, chociażby obserwując to, co jest w telewizji. I dlatego dajemy możliwość, a nie oblig. Jeśli rodzice będą wnioskowali do dyrektora, to dyrektor będzie mógł w tych nadzwyczajnych sytuacjach podjąć taką decyzję – zaznacza minister Czarnek.

 

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki
Zdjęcie: pixabay.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama