Reklama

Światowy Dzień Ubogich. Caritas prosi o wsparcie

Nadchodzący Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka, będzie okazją, aby wesprzeć działania charytatywne, prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej. 14 listopada we wszystkich parafiach diecezji siedleckiej zbierane będą na ten cel datki na tacę.

Organizacja od 30 lat koncentruje swoje siły na zmniejszaniu niedoli mieszkańców z terenu obejmującego część województwa mazowieckiego i lubelskiego, ale również reaguje na katastrofy, które dotykają ludzi w różnych częściach Polski, a nawet za jej granicami.

– Ubóstwo to temat ciągle aktualny. Mimo ogólnej poprawy warunków materialnych w naszej ojczyźnie, zgłasza się do nas wiele osób samotnych i rodzin w trudnym, a nawet dramatycznym położeniu. Własnym staraniem nie są w stanie zapewnić sobie nawet podstawowych potrzeb: choć jednego gorącego posiłku w ciągu dnia, ubrań i obuwia, lekarstw, sprzętu rehabilitacyjnego czy sfinansowania operacji, czasem koniecznej do przeżycia. A to tylko część problemów nad którymi się pochylamy – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Siedlecka Caritas będzie mogła z zebranych środków realizować działania statutowe – będzie nadal obejmować wsparciem dzieci i młodzież w lepszym starcie w dorosłe życie, osoby chore i z niepełnosprawnościami, pogrążone w ubóstwie, seniorów, bezrobotnych, bezdomnych, pogorzelców i ofiary kataklizmów.

Wszyscy, którzy pragną dołączyć się do dzieła Caritas, mogą 14 listopada przekazać datek na tacę
lub wpłacić darowiznę na konto Bank Spółdzielczy O/Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010.


materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama