Reklama

Łomazy: Wysokiej jakości Internet w miejscach publicznych

Gmina Łomazy uruchomiła projekt WiFi4EU, który, dzięki sieci hotspotów, zapewni mieszkańcom bezpłatny dostęp do wysokiej jakości Internetu w miejscach publicznych.

Gmina Łomazy uruchomiła projekt WiFi4EU dofinansowany z Agencji Wykonawczej ds. Innowacyjności i Sieci Komisji Europejskiej o wartości 15.000 euro. Inicjatywa ta ma na celu zapewnienie mieszkańcom i odwiedzającym dostęp do wysokiej jakości Internetu w całej UE przez bezpłatne Wi-Fi w miejscach publicznych, takich jak parki, place, urzędy, biblioteki i miejsca użyteczności publicznej.

W ramach projektu Gmina Łomazy wykonała sieć hotspotów z bezpłatnym dostępem do Internetu w miejscach publicznych, które są szczególnie odwiedzane i uczęszczane przez mieszkańców i turystów. Miejscami z bezpłatnym dostępem do Internetu są budynki użyteczności publicznej m.in.: urząd gminy, przystanek, stadion, remizy i świetlice.

Zgodnie z umową o udzielenie dotacji Gmina Łomazy zapewnia dostęp do szybkiego Internetu na poziomie przynajmniej 30Mb/s. Inwestycja jest w 100% finansowana jest ze środków Unii Europejskiej.

Aby skorzystać z bezpłatnego Internetu WiFi4EU należy połączyć się z dostępną siecią WiFi4EU oraz zapoznać się i zaakceptować regulamin korzystania z sieci.

 

materiał: Urząd Gminy Łomazy
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama