Reklama

Woskrzenice Duże: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (galeria)

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia Punkt Przedszkolny w Woskrzenicach Dużych zamienił się w niezwykłą bajkową krainę. Data nie jest przypadkowa, bowiem jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. Ich treści bawią i rozweselają, ale też przekazują ważne prawdy życiowe, kolejnemu już pokoleniu młodych odbiorców. W tym dniu przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane za wybraną przez siebie postać z bajki i wzięły udział we wspólnej zabawie.

Zajęcia rozpoczęły się krótką pogadanką i burzą mózgów na temat tego, czym jest bajka i co to jest morał. Dzieci przekonały się, że dzięki bajkom można przenieść się w wyobraźni w inny świat, kolorowy, piękny i tajemniczy, ale czasami także mroczny i groźny. Bajki pokazują nam bowiem co jest dobre, a co złe i jak należy postępować w życiu, aby być dobrym człowiekiem. Każda grupa zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych, a także brały udział w grach i zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć. Zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła także zabawa zręcznościowa, polegająca na oddzielaniu grochu i ryżu od fasoli oraz konkursach tanecznych z balonami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i bogacą słownictwo. Na tę niezwykłą uroczystość zaproszona została Dyrektor szkoły Anna Maksymiuk, która przeczytała dzieciom bajkę pt. „ Królewna Śnieżka” i porozmawiała z nimi o przesłaniu jakie płynie z przeczytanego utworu. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

 

materiał: Punkt Przedszkolny w Woskrzenicach Dużych
tekst i zdjęcia: Sylwia Koszołko Punkt Przedszkolny w Woskrzenicach Dużych
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Sylwia Koszołko Punkt Przedszkolny w Woskrzenicach Dużych

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama