Reklama

Końcowe prace na drodze powiatowej Leśna Podlaska – Witulin (film)

Ku końcowi zmierzają prace na drodze powiatowej Leśna Podlaska - Witulin i w związku z tym, iż będzie kładziona ostatnia warstwa ścieralna, w dniach 8-10 listopada będzie obowiązywał objazd do Leśnej. O przebiegu prac rozmawiamy z wójtem Gminy Leśna Podlaska Pawłem Kazimierskim.

Droga powiatowa Nr 1022L jest jedną z głównych tras dojazdowych do gminy Leśna Podlaska od strony Białej Podlaskiej. Remontowana była w kolejnych etapach, obecnie trwa ostatnia część renowacji i przebudowy odcinka Leśna Podlaska – Witulin. – Już pięć lat trwa remont tej drogi, pierwszy rozpoczęliśmy w Ciciborze. Remontowana była etapami, ale są to ważne i duże inwestycje, takie jak chodniki, rondo i kanalizacja deszczowa w Witulinie – wyjaśnia wójt Gminy Leśna Podlaska Paweł Kazimierski. Podkreśla, że w realizację inwestycji zostały zaangażowane znaczne środki wielu samorządów i budżetu państwa. – Jesteśmy na bardzo trudnym odcinku przez Rezerwat Chmielinne. Przez ten fakt nie udało nam się wyprostować trudnych zakrętów, ale myślę, że wszystko jeszcze przed nami. 

Do tej pory położono dwie warstwy asfaltu do parkingu cmentarza w Leśnej Podlaskiej. Będzie również położona kolejna warstwa ścieralna. Na dni 8-10 listopada zaplanowano objazdy, ponieważ asfalt będzie położony po całości drogi. Droga będzie zamknięta.

Remont odcinka Leśna Podlaska – Witulin to koszt 3 mln złotych, z czego Gmina finansuje 1/4 wartości, tj. około 700 tys. złotych. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Powiatu Bialskiego i budżetu państwa (50%). Prace wykonuje bialska firma Tre-Drom Sp. z o. o. – To bardzo dobra firma, z którą mamy naprawdę dobre doświadczenia. To firma, która wykonywała nam drogę w Marianpolu, część pierwszego odcinka drogi do Witulina-Kolonii. Ze środków Polskiego Ładu dokończymy w przyszłym roku tę drogę. Będzie to 3-kilometrowy odcinek, co da lepszy przejazd. Aktualnie zakończona jest budowa przy parkingu cmentarza parafialnego, dalsza część jest w planach. Przebudowa i modernizacja ulicy Bialskiej w Leśnej Podlaskiej będzie połączona z budową ścieżek rowerowych – przybliża plany włodarz.


materiał: Radio Biper Leśna Podlaska
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Radio Biper
film: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama