Reklama

Woskrzenice Duże: Pierwszaki oficjalnie członkami społeczności szkolnej (film) (galeria)

Ślubowanie klas pierwszych, to zawsze ważne wydarzenie w każdej szkole. W Szkole Podstawowej w Woskrzenicach Dużych pierwszą klasę rozpoczęło w tym roku 14 uczniów.

W uroczystości w dniu 28 października uczestniczyła cała społeczność szkoły z dyrekcją i gronem pedagogicznym na czele. Obecna była również sekretarz Gminy Biała Podlaska Grażyna Majewska oraz rodzice pierwszoklasistów. Aby zostać pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej, dzieci musiały zdać pierwszy sprawdzian w swoim życiu. Polegał on wyrecytowaniu wierszyka. Wszyscy zdali egzamin celująco.

– Jestem z Was bardzo dumna. Życzę wam wspaniałych przyjaciół i aby ten okres nauki był wspaniałą przygodą i abyście byli dumni, że chodzicie do tej szkoły, a w przyszłości z przyjemnością wspominali ten okres nauki – życzyła pierwszoklasistom dyrektor szkoły Anna Maksymiuk

Sekretarz Gminy z okazji tak wyjątkowego wydarzenia wręczyła dzieciom drobne upominki od wójta gminy Wiesława Panasiuka. – Nie ma nic lepszego jak przyjaźnie i wspaniałe wspomnienia czasu szkolnego. Życzę wam, byście znaleźli tu kogoś, z kim będziecie mogli porozmawiać, przyjaciela, którym będzie też uczący was nauczyciel – złożyła życzenia Grażyna Majewska.

Po uroczystym pasowaniu i gratulacjach, odbyła się część artystyczna przygotowana przez przedszkolaków. Na koniec uroczystości zgodnie z tradycją dzieci przed szkołą posadziły symboliczne drzewko.

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
tekst i opracowanie: Jakub (OvO) Sowa/ Anna Ostapiuk
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
film: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama