Reklama

Leśna Podlaska: Warsztaty z tworzenia makramy w Gminnym Ośrodku Kultury (galeria)

15 października i 29 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Leśnej Podlaskiej odbyły się warsztaty z tworzenia makramy, w trakcie których uczestnicy stworzyli prawdziwe dzieła sztuki jedynie za pomocą sznurka i rąk. Zajęcia poprowadziła Ilona Niewęgłowska z zaprzyjaźnionego Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie.

Makrama, to znana od dawna sztuka wiązania sznurków bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Ta przez lata zapomniana technika dziś znów zyskuje popularność jako element odzieży, przedmiotów codziennego użytku i wystroju wnętrz. Uczestnicy w trakcie warsztatów wykonali urokliwe kwietniki. Każdy wyszedł z warsztatów z nowymi umiejętnościami i tkaniną gotową do powieszenia na ścianie.

– Na zajęciach wykonano kwietnik oraz przepiękne drzewo z makramy z mchem chrobotkiem. Pasuje ono do wystroju każdego wnętrza, ożywia przestrzeń i nadaje nietuzinkowy wygląd. Makrama to również idealny pomysł na prezent. A drzewko to symbol siły witalnej i życia. Nieoficjalnie wiadomo, że drzewko takie przynosi szczęście – tłumaczą pracownicy GOK-u. 

Tekst / zdjęcia: GOK w Leśnej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama