Reklama

Leśna Podlaska: Parking przy cmentarzu parafialnym już oficjalnie otwarty (film) (galeria)

3 listopada odbyło się oficjalne otwarcie nowego parkingu przy cmentarzu parafialnym w Leśnej Podlaskiej. O szczegółach inwestycji rozmawiamy z wójtem Pawłem Kazimierskim.

Jedną z ostatnich ważnych inwestycji Gminy Leśna Podlaska było wykonanie parkingu na samochody osobowe wraz z oświetleniem przy miejscowym cmentarzu parafialnym znajdującym się przy ulicy Bialskiej. Działanie pozwoliło uporządkować teren i stworzyć wygodne, a zarazem bezpieczne miejsce dla odwiedzających groby swoich bliskich. – Ta inwestycja poprawia bezpieczeństwo, ponieważ parking położony jest przy drodze powiatowej z Białej Podlaskiej do Łosic. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 319 511,18 zł. Parking został oddany do użytku 1 listopada, więc podczas świąt mieszkańcy mogli już z niego korzystać. Znajduje się tu 50 miejsc parkingowych, więc na dzień powszedni czy niewielkie święta jest zdecydowanie wystarczający – wyjaśnia wójt Paweł Kazimierski. 

Na parkingu wyznaczone zostały dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych, jest on doświetlony światłem ledowym i wyposażony w stojak na rowery, a tuż obok znajduje się oświetlone przejście dla pieszych prowadzące do bramy cmentarnej. 

materiał: Radio Biper Leśna Podlaska
zdjęcia: Urząd Gminy Leśna Podlaska/ Biper TV
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
film: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama