Reklama

Koroszczyn: „Brudny” przemyt nie wjechał do Polski

Ponad 50 tys. paczek nielegalnych papierosów ujawnili podczas dwóch kontroli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Koroszczyna. Wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów to blisko 800 tys. złotych.

26 października 2021 r. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Koroszczynie wytypowali do kontroli samochód ciężarowy z ładunkiem węgla drzewnego. Towar jechał z Rosji do Polski.

Samochód wraz z naczepą zostały przeskanowane urządzeniem RTG. Funkcjonariusze dokonujący interpretacji obrazu rentgenowskiego zauważyli na nim anomalie wskazujące na prawdopodobieństwo przemytu papierosów. Biorący udział w kontroli pies służbowy również potwierdził te podejrzenia.

W wyniku szczegółowej rewizji w workach z węglem drzewnym funkcjonariusze ujawnili ponad 38 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ok. 570 tys. zł.

Kierowca pojazdu, 46-letni obywatel Białorusi, nie przyznał się do próby przemytu.

Zarówno ujawnione papierosy, jak też pojazd zatrzymano jako dowód w prowadzonym postepowaniu.

Kilka dni wcześniej, również w Oddziale Celnym w Koroszczynie, funkcjonariusze ujawnili przemyt blisko 14,5 tys. paczek papierosów. Tym razem kontrabanda ukryta była w podłodze naczepy wiozącej ładunek sadzy z Białorusi na Węgry. Żeby dostać się do nielegalnego towaru trzeba było najpierw rozładować ponad 20 ton sadzy.
Ujawnienie było wynikiem skierowania pojazdu na prześwietlenie urządzeniem RTG.

Wartość rynkowa zabezpieczonych w obydwu sprawach papierosów to blisko 800 tys. zł.

 

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama