Reklama

Koło Gospodyń Wiejskich w Bublu Grannie otrzymało dofinansowanie na zakup wyposażenia świetlicy

4 października odbyło się zebranie członków Koła Gospodyń Wiejskich w Bublu Grannie, podczas którego przekazano informację o otrzymaniu dofinansowania w ramach złożonego projektu pt. Rozwój, czyli doposażenie KGW w Bublu Grannie” w konkursie „Aktywna Lubelszczyzna” organizowanym przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Operatorami rozdzielającymi środki były Stowarzyszenie „Czajnia” w Tomaszowie Lubelskim. Przy ocenie merytorycznej pomyśl Koła był omawiany przed komisją konkursową. Projekt otrzymał 77 punktów i kwotę 5,5 tys. zł.

Jest to pierwszy projekt na jaki Koło otrzymało dofinansowanie z zewnątrz. Celem realizacji projektu jest wzmocnienie i rozwój KGW oraz wzrost liczby mieszkańców sołectwa Bubel Granna angażujących się w działania KGW poprzez doposażenie organizacji w niezbędny i brakujący sprzęt do realizacji działań statutowych.

– Wybrałyśmy zespół odpowiedzialny za wybór konkretnych rzeczy sprzętowych o jakie Koło wnioskowało. Wśród nich znalazły się zestaw garnków. patelni, dwa stoły, kociołek elektryczny na dania płynne, zestaw gastronomiczny min. filiżanki, talerze, sztućce, szczypce, obrusy, tace, foremki, chochle, półmiski – informują członkowie KGW w Bublu Grannie.

W działania zaangażowały się Katarzyna Hryciuk , Katarzyna Śledź, Beata Śledź, Anna Kotańska i Anna Trochimiuk. – Szukałyśmy najkorzystniejszych ofert cenowych w sklepach internetowych, stacjonarnych negocjowałyśmy ceny telefonicznie. Sklepy internetowe dały nam niższe ceny, niż sklepy stacjonarne. Towar zamówiłyśmy przez Internet, gdzie kurier bezpośrednio dostarczył nam do naszej siedziby – informują członkowie.

Zakupy odbierał sołtys wsi przedstawiciel organizacji. Z wielką dumą zbierając podatek od mieszkańców informował o dofinansowaniu i zakupionych produktach, które będą bardzo pomocne przy wspólnych spotkaniach integracyjnych mieszkańców. Druga część zespołu w składzie Maria Gryglas, Maria Misiejuk, Grażyna Hryciuk, Joanna Trochimiuk spotkała się aby rozpakować i sprawdzić zakupiony towar w siedzibie KGW. 31 października odbył się dzień otwarty dla mieszkańców wsi z prezentacją zakupionego w ramach projektu sprzętu.

Projekty był promowany poprzez roznoszenie ulotek drogą pantoflową m.in. przez strażaków z OSP Bubel Granna.

– Dzięki realizacji projektu mamy instrumenty do funkcjonowania i możliwości realizacji kolejnych wydarzeń dla mieszkańców regionu w oparciu o dotychczasowe działania. Prezentacja realizacji projektu to też integracja międzypokoleniowa mieszkańców. W wyniku otrzymania wsparcia organizacja będzie prężniej działać i jego realizacja pozwoli na dalszą aktywności jej członków. Przeznaczony sprzęt będzie służył do kultywowania tradycji, wspierania przedsiębiorczości kobiet w lokalnym środowisku – podsumowują członkowie KGW. 

 

Źródło / zdjęcia: Koło Gospodyń Wiejskich w Bublu Grannie 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama