Reklama

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Hrudzie zwiedzili perły renesansu nad Wisłą

W dniach 19-20 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Hrudzie uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Kazimierza Dolnego i Sandomierza.

W pierwszym dniu wycieczki młodzi mieli okazję wejść na Górę Trzech Krzyży – skąd roztacza się niezapomniana panorama Kazimierza Dolnego, zwiedzić basztę oraz średniowieczny zamek. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie rynku tego urokliwego miasteczka z jego renesansowymi kamienicami oraz studnią, będącą jednym z symboli Kazimierza.

Następna w programie była przejażdżka eko-busikami do Korzeniowego Dołu. Po krótkim przejeździe, kiedy już nogi trochę odpoczęły, spacer po tym wąwozie okazał się nie lada atrakcją. Przepiękny, bajkowy wąwóz z wystającymi, poskręcanymi korzeniami drzew rosnących na skarpach oraz niezwykłe światło przezierające przez korzenie i pnie, które zlewają się z lessowym podłożem, z zielenią i z jesiennymi rudościami dostarczyły nam wszystkim niezapomnianych widoków i wrażeń. Kolejny punkt programu to rejs statkiem po Wiśle. Pogoda była słoneczna, bezchmurnie, wyśmienity czas, by móc podziwiać nadbrzeżną przyrodę. Wizyta w Kazimierzu okazała się niezwykle ciekawą lekcją średniowiecznej historii Polski, jak również historii sztuki, dzięki panu przewodnikowi, który bardzo barwnie i interesująco opowiadał o losach tego królewskiego miasteczka. Po zakupieniu pamiątek i smacznych, kazimierskich kogutów uczestnicy wycieczki udali sie do hotelu na nocleg.

Kolejny dzień to przejazd do Sandomierza i zwiedzanie tego niezwykłego miasteczka. Bardzo ciekawym punktem programu była podziemna trasa turystyczna oraz związane z nią historie, które opowiadał przewodnik. Dzieci usłyszały również wiele ciekawostek historycznych związanych z eksponatami prezentowanymi w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu.

Wycieczka zakończyła się na sandomierskim rynku spacerem po Starym Mieście.

 

Tekst / zdjęcia: SP w Hrudzie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama