Reklama

PKN Orlen inwestuje w Piszczacu

Jak by to powiedział Pawlak z Samych Swoich.... "No i nieuchronnie idzie do pełnoletności"... aczkolwiek nie mówimy tu o Witii i Jadźce i nie o wiek nam chodzi. Piszczac rośnie w oczach. Już nie tylko inwestycje samorządowe pchają miejscowość do przodu ale coraz częściej Piszczac pojawia się na mapach lokalizacji inwestycji wielkich firm i konsorcjów. Piszczac miastem? Dlaczego nie?

Na zdjęciach prace budowlane przy stacji paliw. PKN Orlen przypomniał sobie, że ma tu działkę i to w bardzo dogodnym położeniu. Skrzyżowanie dróg powiatowych. Mowa o ulicy Włodawskiej. Jedna w kierunku na Białą Podlaską a druga przelotowa Zalesie – Tuczna – Sławatycze. W pobliżu ulica Nowotarska. Stacja paliw działała tu już wcześniej. Popadła w ruinę aż w końcu została rozebrana. Niebawem znowu popłyną tu oktany. A i kilka miejsc pracy przybędzie.

Coraz częściej pojawia się pytanie, czy Piszczac jako ośrodek osadniczy stać na podjęcie działań zmierzających do zmiany statusu z osady na miasto. O tym w odpowiednim czasie zadecydują sami mieszkańcy.

 

materiał: Radio Biper Piszczac
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama