Reklama

Misie: Półtora kilometra gruntownego remontu (film) (galeria)

Prezentujemy rozmowę z zastępcą Krzysztofa Adamowicza, wójta Gminy Międzyrzec Podlaski, Michałem Teofilskim. Tematem reportażu jest inwestycja polegająca na przebudowie drogi. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Celowego "Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg" jak po stole możemy obecnie dojechać do Miś.

Z zastępcą wójta Krzysztofa Adamowicza – Michałem Teofilskim rozmawiamy przy remizie OSP w Misiach, do której dojazd, jak i do samej miejscowości, jest teraz bardzo komfortowy dla użytkowników tej trasy. A wszystko to dzięki przebudowie zrealizowanej w ramach projektu inwestycyjnego Gminy Międzyrzec Podlaski. – Droga na dystansie prawie 1500 m została przebudowana, położono nową nawierzchnię asfaltową. Od dłuższego czasu wymagała prac remontowych, więc szukaliśmy środków zewnętrznych. Udało się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Programu Dróg oraz Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych, więc wkład własny gminy był tak naprawdę minimalny – wyjaśnia Michał Teofilski. – Dzięki tej inwestycji poprawimy bezpieczeństwo, bo jest tu dość długi i kręty odcinek leśny. Zwłaszcza w okresie zimowym na nierównościach było tu duże zagrożenie. Jest to ważny odcinek łączący Misie z drogą wojewódzką Międzyrzec-Łuków, tak naprawdę główny szlak komunikacyjny dla mieszkańców tej części gminy.

W dniu naszej rozmowy w ramach inwestycji pozostały już tylko prace związane z uporządkowaniem poboczy po przebudowie drogi gminnej nr G101499L od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 806 (trasa Jelnica – Strzakły) do strażnicy OSP w Misiach, a nawet lekko za… Łącznie 1453 metry odremontowanej drogi. Wartość całości zadania to prawie 868 tys zł, w tym prawie 367 tys zł z rządowego programu wspomnianego wyżej.

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki/Anna Ostapiuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki
film: Małgorzata Mieńko

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama