Reklama

Siedlce: Sukces Spółdzielni Socjalnej Caritas

I miejsce w kategorii „Sukces rynkowy” w konkursie Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2021 zajęła Siedlecka Spółdzielnia Socjalna Caritas. Statuetkę z rąk Minister Marleny Maląg i Ministra Stanisława Szweda odebrała 27 października 2021 r. w Warszawie Agata Ługowska, prezes SSSC. Misją Spółdzielni jest świadczenie wysokiej jakości usług opiekuńczych, a obok tej działalności oferuje ona również m.in. usługi sprzątające i porządkowe.

Siedlecka Spółdzielnia Socjalna Caritas swój sukces zawdzięcza fantastycznym pracownikom, ludziom pełnym pasji i empatii – mówi A. Ługowska, doceniając pracę i zaangażowanie ponad 50-ciu osób.

Oprócz statuetki i tytułu laureata Spółdzielnia otrzymała:

– pakiet doradczo-szkoleniowy o wartości 10 000 zł
– wyposażenie związane z prowadzoną działalnością o wartości 5 400 zł
– film promujący działalność Spółdzielni
– bon o wartości 10 000 zł

Spółdzielnia Caritas świadczy usługi opiekuńcze, które są wykonywane przez wykwalifikowaną kadrę. Ponadto świadczy usługi sprzątające, porządkowe, w tym pielęgnacja zieleni, usługi remontowe oraz oznonowanie. W ofercie ma również usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej oraz usługi opiekuńcze dla dzieci. Misją Spółdzielni jest świadczenie wysokiej jakości usług opiekuńczych w trosce o zaspokojenie rosnących oczekiwań mieszkańców względem samorządów lokalnych oraz klientów indywidualnych.

Konkurs o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2021 ma na celu wyróżnienie tych podmiotów, które z powodzeniem łączą działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem. Przyznane certyfikaty przyczynią się do budowy marki konkretnych podmiotów oraz całego sektora ekonomii społecznej. Konkurs o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej organizowany jest w ramach projektu pn. System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wraz z partnerami: Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Europejskim Domem Spotkań – Fundację Nowy Staw.

Kontakt: Siedlecka Spółdzielnia Socjalna Caritas, ul. Budowlana 1 w Siedlcach, tel. 577-544-655, www.spoldzielniacaritassiedlce.pl, czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00.


materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama