Reklama

Kierowcy korzystają z nowego skrzyżowania bezkolizyjnego w Białej Podlaskiej

Tunel drogowy pod torami w ciągu ul. Lubelskiej i Witoroskiej w Białej Podlaskiej został udostępniony kierowcom. Do końca listopada kontynuowane będą prace wykończeniowe. Obiekt usprawnił komunikację w mieście oraz zwiększył bezpieczeństwo drogowe i kolejowe. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z Urzędem Miasta Biała Podlaska w ramach modernizacji linii E20 Warszawa – Terespol ze środków CEF.

W Białej Podlaskiej mieszkańcy i kierowcy mogą już korzystać z tunelu drogowego pod torami. Nowy obiekt zwiększył poziom bezpieczeństwa oraz usprawnił system komunikacji w mieście. Do użytku oddano jezdnię z dwoma pasami (po jednym w każdą stronę), pod wiaduktem kolejowym o wysokości 4,6 m i szerokości ok. 10 metrów. Wykonawca kontynuuje umacnianie skarp przy wiadukcie kolejowym i tunelu drogowym. W listopadzie zakończą się również prace przy drogach dojazdowych, ścieżkach rowerowych i chodnikach dla pieszych. Roboty mogą czasowo ograniczać korzystanie z tunelu.

Inwestycja realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z Urzędem Miasta Biała Podlaska. Wartość prac przy wiadukcie kolejowym/tunelu drogowym realizowanych przez PLK to ok. 20 mln zł. Natomiast budowa dróg dojazdowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą prowadzona przez Miasto Biała Podlaska jest warta ok. 5,4 mln zł.

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania w Białej Podlaskiej to część projektu pn. „Prace na linii kolejowej E 20 na odcinku Siedlce – Terespol, etap III – LCS Terespol” współfinansowane z unijnego instrumentu finansowego „Łącząc Europę”. Łączna wartość projektu wynosi ponad 736,8 mln zł, a kwota dofinansowania 430,7 mln zł.

Czytaj więcej:
Biała Podlaska: Tunel pod wiaduktem kolejowym otwarty (film) (galeria) <<==>> LINK

materiał: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
tekst: Rafał Wilgusiak zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama