Reklama

Biała Podlaska: Miasto otrzymało dofinansowanie na przebudowę przejść dla pieszych na jednym z ważnych skrzyżowań

Dobra wiadomość dla mieszkańców Białej Podlaskiej. Miasto pozyskało środki na przebudowę przejść dla pieszych na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ulic Parkowej i Kard. Stefana Wyszyńskiego. Realizacja zadania znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych. 

Dotychczas pieszy miał do przejścia długą drogę przez jezdnię o długości 12 m i 14 m i nie były zastosowane żadne dodatkowe urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. W ramach inwestycji powstaną bezpieczne azyle dla pieszych, których zastosowanie zredukuje liczbę pasów ruchu na jezdni i wpłynie na uspokojenie ruchu. System identyfikacji pieszego (aktywne lampy ledowe nad znakiem D-6 oraz aktywne elementy punktowe zamontowane w jezdni od strony najazdu) ostrzegą kierowcę o zbliżaniu się pieszego do przejścia. Ponadto prędkość dopuszczalna przed każdym przejściem zostanie ograniczona do 30 km/h.

Dedykowane oświetlenie zaprojektowane na wszystkich 4 przejściach poprawi widoczność pieszego, dzięki czemu pozwoli kierowcy na właściwą reakcję, gdy pieszy będzie zbliżał się do przejścia. Wydzielenie pasów lewoskrętu wzdłuż Al. Jana Pawła II zwiększy bezpieczeństwo pojazdów. Przebudowa skrzyżowania powinna wpłynąć na zmniejszenie kolizji/ wypadków z udziałem zarówno pojazdów jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 167 526,00 zł ze środków Rządowego Fundusze Rozwoju Dróg. Planowany termin zakończenia inwestycji, to 1 września 2022 r.

Źródło: UM w Białej Podlaskiej
Zdjęcia: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama