Reklama

Złota Iza Paszkiewicz podczas Biegu Warciańskiego w Kole!

Kamil Karbowiak i Izabela Paszkiewicz zostali zwycięzcami 41. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Kole, który odbył się odbył się 24 października 2021 r. na dystansie 10 km.

Na liście startowej pojawiło się wielu biegaczy o uznanej renomie w Polsce. Zawody ukończyło około 450 uczestników. Ton walki od początku na trasie nadawali zwycięzcy. Wśród mężczyzn Kamil Karbowiak (29,30) niemal przez całą długość trasy prowadził przed Mykolą Iukhymchukiem (29,50) z Ukrainy i Adamem Głogowskim (29,58). I w takiej właśnie kolejności panowie zameldowali się na mecie. Wśród pań bezkonkurencyjna była Izabela Paszkiewicz (31,49), druga Monika Jackiewicz (33,07), a trzecia Sabina Jarząbek (33,27).

Trzeba zaznaczyć, że to był kolejny rekordowy bieg Izy, poprawiła rekord życiowy i rekord Polski! Najpewniej wynik nie zostanie ratyfikowany, ponieważ nie zostały spełnione wytyczne określone w regulaminie ratyfikacji rekordów Polski. Zawody nie były zgłoszone do kalendarza PZLA, nie mamy też informacji dot. np. pracy sędziów oraz kontroli antydopingowej – poinformował Maciej Jałoszyński z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Trzymamy mocno kciuki za Izę, która 7 listopada podczas zawodów Niepodległa Piątka na PGE Narodowym podejmie próbę pobicia siedemnastoletniego rekordu Polski na 5km wynoszącego 15:34.


tekst i zdjęcia: Krystyna Pucer
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama