Reklama

Gm. Konstantynów: Uwaga! Woda z sieci wodociągowej niezdatna do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej zawiadamia odbiorców wody z sieci wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę Konstantynów, że woda nie nadaje się do spożycia przez ludzi. 

Z sieci wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Konstantynów korzysta 3683 mieszkańców miejscowości: Antolin, Gnojno, Komarno, Komarno Kolonia, Konstantynów, Konstantynów Kolonia, Solinki, Wandopol, Wiechowicze, Witoldów, Wólka Polinowska, Zakalinki, Zakalinki Kolonia, Zakanale.

Woda nie nadaje się do picia, przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych i sztućców, mycia zębów, mycia rąk i innych części ciała, do kąpieli,
Woda nie nadaje się do produkcji żywności. Woda z kranu może być używana do celów sanitarno-higienicznych (spłukiwanie toalet).

Badanie próbki wody pobranej w dniu 19.10.2021 r. z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę Konstantynów wykazało obecność w wodzie bakterii grupy coli. Uzyskane wyniki badań wskazują na bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia, co skutkuje brakiem przydatności wody do spożycia. Jednocześnie nałożono obowiązek zapewnienia konsumentom korzystającym z tego wodociągu wody do spożycia o odpowiedniej jakości zdrowotnej i podjęcia działań naprawczych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej zezwala na: utrzymywanie wewnętrznej instalacji wodociągowej w ruchu jedynie w celu dokonania skutecznej dezynfekcji i płukania sieci wodociągowej oraz korzystania z wody jedynie do celów sanitarnych (spłukiwania toalet). Ponowne dopuszczenie wody do spożycia nastąpi po uzyskaniu pozytywnych wyników badań próbek wody.

Ze względu na zagrożenie zdrowia i życia decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.    

 

Źródło: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama