Reklama

Biała Podlaska: Wyprawka czytelnicza dla przedszkolaków w ramach akcji Mała Książka Wielki Człowiek (zaproszenie)

Miejska Biblioteka Publiczna już po raz czwarty przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Mała Książka Wielki Człowiek, zorganizowanej Przez Instytut Książki, mającej na celu promocję czytania od najmłodszych lat. Nowa edycja zaprasza dzieci urodzone w latach 2015-2018 do odwiedzin w Barwnej Multimedialnej Bibliotece dla dzieci oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, urodzone w latach 2015 – 2018, otrzyma w prezencie bezpłatną i wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start!

Zestaw zawiera: „Pierwsze czytanki dla…” dostosowane pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka spełniające najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowany praktyczny poradnik „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni im o korzyściach wynikających z codziennego czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości. Poprzednie edycje projektu cieszyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej bardzo dużym zainteresowaniem, mamy nadzieję, że obecna odsłona proczytelniczej akcji również spotka się z zainteresowaniem najmłodszych i ich rodziców.

W edycji 2019/2020 w projekcie udział wzięło ponad 5200 bibliotek w całej Polsce. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

Jeszcze raz serdecznie zachęcamy najmłodszych czytelników do wzięcia udziału w tegorocznej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała Książka – wielki człowiek”, która potrwa do sierpnia 2022 r. Więcej informacji pod numerem tel: 83 341 64 53 lub na stronie www.wielki-czlowiek.pl

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

Tekst / grafika: MBP w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama