Reklama

Międzyrzec Podlaski: 19 milionów złotych z Polskiego ładu na wiadukt drogowy

Miasto Międzyrzec Podlaski pozyskało 19 milionów złotych dotacji na budowę wiaduktu drogowego wraz z infrastrukturą nad linią kolejową nr 2 Warszawa-Terespol - w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Inwestycja pozwoli rozładować korki na przejeździe kolejowym.

W ramach Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład Miasto Międzyrzec Podlaski otrzymało dofinansowanie na budowę wiaduktu drogowego, który będzie pierwszym etapem planowanej od dawna budowy wschodniej obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 813 Międzyrzec – Parczew – Ostrów Lubelski – Łęczna.

Inwestycja, której dofinansowanie wynosi aż 19 mln złotych, pozwoli rozwiązać problem znacznych utrudnień w ruchu i korków na przejeździe kolejowym przecinającym ul. Partyzantów. Linia kolejowa E-20 przecina Międzyrzec na dwie części, a droga przez przejazd jest jedyną, którą je łączy. Stale zamknięte rogatki związane z nasilonym ruchem kolejowym stanowią utrudnienie dla służb ratunkowych, które nie mogą się szybko przedostać do południowych części miasta i gminy. Budowa wiaduktu ma rozwiązać ten problem.

Jak informują władze miasta, już w lipcu br. wspólnie z PKP PLK S.A. podpisano list intencyjny w sprawie rozwiązania problemów komunikacyjnych w mieście, w tym budowy skrzyżowań bezkolizyjnych.

 

materiał: Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Dzięki Panu Posłowi Marcinowi Duszkowi Międzyrzec dostał fundusze na wiadukt, którego od długiego czasu oczekiwali mieszkańcy Międzyrzeca. Każdy kto stał przed zamkniętym przejazdem kolejowym doceni pomoc naszego Posła. Dziękujemy!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama