Reklama

Biała Podlaska: Budowa ul. Armii Krajowej na zielono. Sidorska i nowy most żółte światło

Rządowe dofinansowane inwestycji strategicznych dotarło również do miasta Biała Podlaska. Bialski magistrat aplikował w sumie na dofinansowanie realizacji trzech priorytetowych zadań: budowa Armii Krajowej, przebudowa Sidorskiej i budowa nowego szlaku wraz z nowym mostem na Krznie w ciągu ulic Artyleryjska (Warszawska) - Koncertowa. Te dwa ostatnie zadanie nie uzyskały akceptacji Rządu. Miasto Biała Podlaska kontynuować będzie realizacje tych zadań z własnych środków budżetowych.

Budowa ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską z zielonym światłem na realizację. Miasto Biała Podlaska wnioskowało o dofinansowanie tego zadania kwotą: 13 mln 62 i pół tysiąca zł – inwestycja zakwalifikowana została do dofinansowania w I naborze na realizację Inwestycji Strategicznych.

Ponadto, Miasto Biała Podlaska aplikowało o dofinansowanie:
– inwestycji polegającej na przebudowie ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej na odcinku od granicy miasta do Alei Solidarności: kwota 5 mln zł – Rząd nie zaakceptował tego przedsięwzięcia
– inwestycji polegającej na budowa ulicy łączącej ulicę Warszawską i ulice Koncertową wraz z budową mostu na rzece Krznie w Białej Podlaskiej: kwota 46 mln 165 tys 23 zł – Polski Rząd również tej inwestycji nie ocenił jako Inwestycji Strategicznej którą warto by dofinansować.

Inwestycje które nie zyskały akceptacji Rządu Prawa i Sprawiedliwości będą kontynuowane i realizowane ze środków własnych Miasta Biała Podlaska. Jednocześnie, monitorowane są kolejne nabory i kolejne programy z których możliwe będzie dofinansowanie zaplanowanych przez miasto inwestycji.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama