Reklama

Rossosz: W Urzędzie Gminy powstał punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste Powietrze”

W ramach współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w Urzędzie Gminy Rossosz został uruchomiony Punkt Konsultacyjno - Informacyjny Programu "Czyste Powietrze".

Punkt konsultacyjno – informacyjny w Urzędzie Gminy Rossosz znajduje się w Sali Narad na I piętrze i czynny jest w godzinach:
poniedziałek: 9:00 – 14:00
środa: 9:00 – 14:00

Osobą koordynującą jest Katarzyna Marcinkiewicz, a zadaniem punktu jest udzielenie informacji dotyczących warunków i zasad udziału w Programie Priorytetowym „Czyste Powietrze” oraz pomoc w wypełnieniu i złożeniu wniosku o dofinansowanie, jak również wniosku o płatność pod kątem wymagań określonych w programie.

Głównym celem programu priorytetowego „Czyste Powietrze” jest ograniczenie emisji szkodliwych dla zdrowia substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliwa. Najważniejszym celem Czystego Powietrza jest wymiana starego źródła ciepła, które jest nieefektywne na źródło ciepła na paliwo stałe spełniające wymagania minimum 5 klasy według przyjętych norm europejskich EN 303-5. Możliwe jest uzyskanie dofinansowań na inne źródła ciepła, przyłącza, instalacje, wentylacje, ocieplenie przegród budowlanych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.

materiał: Urząd Gminy Rossosz
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama