Reklama

Bezpłatna mammografia dla mieszkanek powiatu bialskiego (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 16 listopada 2021
, godz. 10:00
LUX MED Diagnostyka zaprasza mieszkanki powiatu bialskiego w wieku 50-69 lat do mobilnej pracowni mammograficznej, która pojawi się w Międzyrzecu Podlaskim, Drelowie, Janowie Podlaskim, Konstantynowie i Terespolu.

W Polsce od 2006 roku realizowany jest Program Profilaktyki Raka Piersi, skierowany do Pań w wieku od 50 do 69 lat. Jego założeniem jest przebadanie jak największej populacji Polek, tak aby wykryć potencjalną chorobę na najwcześniejszym etapie, a tym samym obniżyć wskaźnik umieralności z powodu raka piersi do poziomu osiągniętego w przodujących w tym zakresie krajach Unii Europejskiej.  Dotychczasowe wyniki realizacji Programu nie są satysfakcjonujące. Mimo, że mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejszym badaniem przesiewowym u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat, w 2021 roku z bezpłatnych badań mammograficznych skorzystało zaledwie niewiele ponad 34 % uprawnionych Pań.

Pamiętajmy: Wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. Mammografia pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych.

LUX MED Diagnostyka zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej w miejscowości:

Międzyrzec Podlaski – 16 listopada 2021 w godzinach od 10.00 do 16.00 Plac Jana Pawła II
Drelów – 16 listopada 2021 w godzinach od 14.00 do 16.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Szkolna 12
Janów Podlaski – 17 listopada 2021 w godzinach od 8.30 do 12.00 przy Urzędzie Gminy, ul. Bialska 6A
Konstantynów – 17 listopada 2021 w godzinach od 14.00 do 16.00 na placu przy Parku Platerów
Terespol – 17 listopada 2021 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Wojska Polskiego 47 

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. 

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie jest bezpłatne, finansowana przez NFZ i nie wymaga skierowania lekarskiego.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego Panie proszone są o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

 

materiał: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej/Anna Niemirska LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia
zdjęcie: Luxmed Diagnostyka 
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama