Reklama

Biała Podlaska: Spektakl charytatywny na rzecz psiaków z bialskiego schroniska (galeria)

20 października w auli Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej odbyła się kolejna edycja akcji charytatywnej organizowanej przez bialską Szkołę Tańca Kontra. Polega ona na zaprezentowaniu autorskiego spektaklu pt. "Odnalezione Szczęście",  na który biletami wstępu są podarki dla czworonogów z bialskiego schroniska "Azyl".

Zbierana była karma, koce, miski, środki chemiczne, smycze i inne potrzebne rzeczy dla piesków ze schroniska. –  Na co dzień pracujemy tworząc etiudy taneczne z jakąś historią. Każdy z naszych instruktorów ma psa ze schroniska i chcieliśmy dlatego stworzyć teatr tańca a przy okazji im pomóc – tłumaczy Dorota Kowalczyk, właścicielka Szkoły Tańca Kontra. 

40-minutowy spektakl oparty jest na tańcu jazzowym i opowiada historię pieska, który się zgubił, trafił do schroniska i tam przeżywa różne przygody. Treść spektaklu zwraca uwagę na problemy bezdomnych zwierząt, a jednocześnie zachęca do przemyślanych adopcji zwierząt ze schroniska. „Odnalezione Szczęście” skierowane jest gównie do najmłodszej publiczności – przedszkolnej i szkolnej, choć i i dorosły widz może wynieść z niego również wiele dobrego. – Występujemy dzisiaj trzykrotnie dla przedszkoli, szkół oraz mieszkańców miasta, zbierając karmę i różne przydatne dla schroniska rzeczy. W spektaklu bierze udział  21 tancerzy w wieku od lat 7 do 40+. Przygotowaliśmy do niego samodzielnie  kostiumy i scenografię, pracowaliśmy nad tym spektaklem pół roku – podkreśla Dorota Kowalczyk. 

Spektakl po raz pierwszy miał premierę w czerwcu bieżącego roku w amfiteatrze w parku Radziwiłłowskim. Udało się wówczas zebrać organizatorom dla podopiecznych Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Azyl” 0,5 tony jedzenia i dodatkowo kwotę 3,5 tys. zł.  Druga edycja zbiórki  z powodu obostrzeń pandemicznych i ograniczonej ilości widzów, może nie być już tak duża, ale jak podkreślają jej autorzy, ważna jest każda pomoc, bo schronisko cały czas jej potrzebuje, przez okrągły rok.

Organizatorzy zapowiadają, że jeśli tylko będzie taka możliwość, akcja będzie powtórzona również na wiosnę przyszłego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama