Reklama

XXI Dzień Papieski – koncert „Non Abiate Paura” w Komarnie-Kolonii (film) (galeria)

10 października społeczność gminy Konstantynów zgromadziła się w zabytkowej kaplicy w Komarnie-Kolonii, aby wysłuchać koncertu "Non Abiate Paura" poświęconego pamięci Świętego Jana Pawła II z okazji XXVI Dnia Papieskiego.

Mieszkańcy gminy Konstantynów zgromadzili się licznie na koncercie poświęconym pamięci św. Jana Pawła II. Wydarzenie miało miejsce 10 października i odbyło się w odrestaurowanej w ubiegłym roku zabytkowej kaplicy w Komarnie-Kolonii.

Ks. Stanisław Smoliński, proboszcz parafii św. Stanisława BM w Komarnie wrócił wspomnieniami do dnia, w którym Polacy dowiedzieli się, że ich rodak został wybrany do posługi papieskiej. Jak mówił, był to moment, w którym każdy zastanawiał się, jaki to będzie papież i jak jego osoba wpłynie na Polskę.

Podczas koncertu „Non Abiate Paura” zorganizowanego z okazji XXVI Dnia Papieskiego program artystyczny zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej imienia K. Sawczuka w Komarnie-Kolonii. Pieśni papieskie zaśpiewali młodzi wokaliści Zuzanna Bożyk, Dominika Stolarek i Bartłomiej Juszkiewicz oraz członkowie zespołów „Pogodna Jesień” i „Melizmat”. „Barkę” zagrały na skrzypcach młode skrzypaczki pod kierunkiem znanego i cenionego instrumentalisty ludowego Zdzisława Marczuka, została ona również  wspólnie zaśpiewana na zakończenie uroczystości. Zgromadzonym podziękowała za przybycie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Ilona Niewęgłowska.

Uczestnicy koncertu obejrzeli wystawę dziecięcych prac poświęconych św. Janowi Pawłowi II prezentowaną przed kaplicą.

 

materiał: Radio Biper Gmina Konstantynów
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Radio Biper 
film: Małgorzata Mieńko

Galeria:

Autor zdjęć:
Biper TV

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama